Başkan Gündoğdu’dan Regaib Kandili mesajı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm İslam âleminin kandilini kutladı.

Başkan Gündoğdu’dan Regaib Kandili mesajı

Üç ayların, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruk noktasına ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı manevi bir mevsim olduğunu vurgulayan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece, bu manevi mevsime girişin habercisi olan Regaib Kandili'nin idrak edileceğini belirterek, mesajında şunları kaydetti:

Kendimizi muhasebe etmek için fırsat aylarıdır
“İslam âlemi olarak heyecanla beklediğimiz mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaib Kandili’ne kavuşmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz. Üç Aylar; birbiri ardına açılan rahmet ve mağfiret kapıları olan Recep, Şaban ve Ramazan ayını içinde barındıran, Regâib kandiliyle başlayan, Miraç ve Berat ile devam eden, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesiyle zirveye ulaşan, Ramazan bayramıyla da maddî ve manevî alanda bayrama dönüşen manevi yükseliş, bağışlanma ve fırsat aylarıdır. Kandiller, dünya sıkıntılarıyla bunalan gönüllere şifa imkânı sunan, günah kirleriyle paslanan kalplerin nedamet gözyaşlarıyla temizlenip arınmasına fırsat sağlayan rahmet pınarlarıdır. Bu mübarek zaman dilimini fırsat bilerek dinimizin bizden istediği sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz. Bununla beraber mübarek gün ve geceler, yaratılış gayemizi, kendimize, Rabbimize, çevremize ve bütün mahlûkata karşı sorumluluklarımızı muhasebe etmek ve daha güzel bir hayat adına yeni bir başlangıç yapmak için önemli fırsatlardır. 
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimizin, vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Regaip Kandili’ni ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” 

 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER