Başkan İshak Sarı’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan İshak Sarı’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Başkan Sarı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin ilanının 96. Yıldönümünü Milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutladığımız bu anlamlı günde, öncelikle tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bilindiği gibi, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, tüm imkânsızlıklara rağmen, büyük bir inanç ve kararlılıkla yürütülen Kurtuluş Savaşımız, tarihte eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlanmıştır. Çok ağır bedeller ödeyerek kazandığımız istiklâl mücadelesinin ardından, eşitlik ve hürriyet temeline dayanan büyük millet olma iradesiyle kurulan Cumhuriyetimiz, hepimizin gözbebeği durumundadır. Aydınlık geleceğin ve çağdaş bir devlet olmanın güvencesi olan Cumhuriyet, çağın getirdiği ve gerektirdiği şart ve imkânları yine milletin yararına kullanan bir çağdaşlaşma atılımıdır. Bu anlamda Cumhuriyet, Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır.

Bu tarihi gün dolayısıyla başta Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını feda eden tüm aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, başta Karasulu hemşerilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER