Başkan Özen ‘in 18 Mart Mesajı

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Özen ‘in 18 Mart Mesajı

Başkan Özen; “Birlik ve beraberliğimizin güçlü savaşlarından biri olan Çanakkale Zaferi Kahraman Türk ordusunun Çanakkale Cephesi'nde verdiği mücadele yalnızca Türk tarihinin değil bütün dünya tarihinin akışını etkileyecek derecedeydi. Bu cephede alınan galibiyet dünya ülkelerinin güç dengelerini değiştirmiş ve yüce Türk milletinin belirleyici ve yönlendirici gücünü bir kere daha gözler önüne sermiştir. Milletin, imkânsızlıkları ve olumsuzlukları yenecek derecedeki vatan sevgisi “Çanakkale geçilmez” dedirtmiştir.

Çanakkale Zaferi ırkları, renkleri ve dilleri değişik, çeşitli milletlerden oluşan işgal ordularının saldırılarına karşı var gücü ile karşı koyan milletimizin yazdığı kahramanlık örneğidir. Şehitlerimizin emanetine sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımalıyız. Çanakkale'de yatan yüzbinlerce şehidimizi yad ederken, şehitlerimize olan şükran borcumuzun ancak vatanımıza, bayrağımıza ve milletimize sahip çıkarak ödenebileceğini vurgulamak istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yıldönümünü en kalbi duygularımla kutluyor, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun”
 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER