Başkan Özen, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Sapanca muhtarıyla bir araya gelerek istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Başkan Özen, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, muhtarlarla hem kendi mahallelerinde hem de periyodik olarak gerçekleştirilen toplantılarda bir araya gelerek onların talep, öneri ve şikâyetlerini dinlemeye, çözüm önerileri üretmeye devam ediyor. Gerçekleşen toplantıya Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Arkan, Muhtarlar Denek Başkanı Barış Yıldız, Belediye ilgili birim müdürleri de katıldı.

Sapanca için yapılması gereken ne varsa hep birlikte yapalım
Hiç şüphesiz ki vatandaşların iyi gününde kötü gününde, sevincinde, hüznünde ilk müracaat ettiği insanlar ve onların yanında olan kişilersiniz. Sapanca Belediyesinin gerçekleştirdiği ya da gerçekleştireceği projeler, noktasında mahalle muhtarlarımıza da büyük sorumluluk düşüyor. Sizin de fikirlerinizle oluşan projelerimize destek olduğunuzu görmek bizleri onurlandırıyor. Sapanca için yapılması gereken ne varsa hep tüm mahalle muhtarlarımızla birlikte yapalım. Vatandaşımıza en kısa sürede hizmet verebilmek adına yine birlikte canla başla çalışmaya devam edelim” şeklinde konuştu.

Muhtar, devleti ya da resmi tüm kurumları temsil eden birinci basamaktır
Muhtarların, vatandaşların talep ve şikâyetlerini öğrenme konusunda belediye ile bir köprü vazifesi gördüğünü belirten Başkan Özen, “Sizler, bizim mahallelerimizdeki gözümüz, kulağımızsınız. Bir anlamda hem halkın temsilcisi, hem de bizi temsil eden önemli görevdesiniz. Biliyorsunuz ki vatandaşın gözünde muhtar, devleti ya da resmi tüm kurumları temsil eden birinci basamaktır. Bu bağlamda mahallelerimizin sorunlarını öncelikle sizlerden alarak, çözüm üretiyoruz ve uyguluyoruz” dedi.

Başkan Özen’e teşekkür 
Başkan Özen, toplantı esnasında muhtarların kendisine yöneltilen sorularına da cevap verdi. Göreve geldiği günden itibaren yapılan hizmet ve projelerden oluşan bir sunum gerçekleştirdi. Tek tek söz alan muhtarlar; Başkan Özen’e teşekkür etti. Toplantı sonunda Muhtarlar Denek Başkanı Barış Yıldız, yapılan çalışmalar için muhtarlar adına Başkan Özen’e teşekkür etti ve Türk Bayrağı şeklindeki plaketi takdim etti.

 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER