Başkan Özen’den, Berat Kandili Mesajı

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Özen’den, Berat Kandili Mesajı

Başkan Özen, Berat Kandilinin İslam âleminin beratına vesile olması temennisinde bulundu. 

Başkan Özen, içinde bulunduğumuz üç aylar içerisindeki mübarek gecelerden biri olan ve İslam dünyası için büyük önem taşıyan Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları söyledi, “Gönüllerin merhametle dolduğu, insanların sabırlı, sevgi ve saygının hâkim olduğu Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandilini idrak etmenin manevi duygularını yaşıyoruz.

Ruhen müminlere ağır gelen her türlü sıkıntıdan ve insana yakışmayan her türlü kötülükten kurtuluşa vesile olacak olan Mübarek Berat Kandilini idrak edeceğiz. Af ve şükür vesilesi olan kandiller, müminler için manevi bir arınmanın yanında, hayat muhasebesi yapma fırsatı sunan gecelerdir. Berat Kandili de bu önemli gecelerden biridir. Bu gece, her türlü olumsuzluklardan arınmak için yüce Mevla’mızdan beratımızı isteyelim.

Sorumluluklarımızı yeniden hatırlayalım ve bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizle birlikte on bir ayın sultanı Ramazan ayını hep birlikte idrak edelim. Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Rabbimizden beratımızı isteyeceğimiz bu gecenin, insanlığa, Türk ve İslam âlimine, ülkemize ve milletimize birlik, beraberlik, kardeşlik, sağlık ve barışa vesile olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER