Başkan Özen’in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Özen’in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Yayınlanan mesajda ecdadımızdan miras kalan bu topraklara sahip çıkmanın, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere karşı mücadele etmenin gerekliliğine vurgu yaptı.
Tarihi eşsiz zaferlerle, kahramanlıklarla dolu Türk Milleti 


Başkan Özen, mesajında şunları kaydetti; “Tarihi eşsiz zaferlerle, destansı kahramanlıklarla dolu Türk Milleti, hiçbir zaman bağımsızlığına gölge düşürmemiş, bu uğurda en zorlu mücadeleleri göze almış, gerektiğinde canını feda etmekten de geri kalmamıştır. İstiklal ve istikbali uğruna, şehit ve gazi ecdadının açtığı bu yolda ilerlemekte tereddüt etmeyen milletimiz, bu kararlılığı ile bağımsızlığının sembolü olan al bayrağımızı hiçbir zaman yere düşürmemiş, atalarından miras kalan bu anlayışa sıkıca sarılarak tüm tehditlere kahramanca karşı koymasını bilmiştir. Bu yönüyle bizler; ecdadımızdan miras kalan bu topraklara sahip çıkmanın, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere karşı mücadele etmenin, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için çalışmanın, şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzun da gereği olduğuna inanıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı Gazi unvanı verilişinin yıldönümünü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER