“Başkan Sarı’dan SAYE Dergisine Tam Not”

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dönem içerisinde haber, tanıtım, kültür, sanat ve edebiyat alanında gerçekleştirdikleri projeleri ölümsüzleştirmek adına bir dergide topladı.

“Başkan Sarı’dan SAYE Dergisine Tam Not”

Derginin tamamlanmasının ardından tanıtımını yapmak üzere okul idarecileri, öğretmen ve öğrencileri Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’yı ziyaret ettiler. Düzenlenen ziyarete Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Canan Başaran, Müdür Yardımcısı Ahmet Soydaner, Edebiyat öğretmeni Adem Kotaman, Moda Tasarımı ve Çocuk Gelişimi bölümü öğrencileri katıldı.


Saye (Gölge) adlı derginin tasarımından basım aşamasına kadar titizlikle hazırlandığını belirten Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Canan Başaran; “Bugün, Sayın Belediye Başkanımız İshak Sarı’ya bir ziyaret düzenledik. Dönem içerisinde haber, tanıtım, kültür, sanat ve edebiyat alanında gerçekleştirdiğimiz projelerimizi anlatan dergimiz Saye’nin tanıtımını Belediye Başkanımız İshak Sarı’ya yaptık. Güzel bir dergi olduğu kanaatindeyim. Önümüzdeki dönemlerde de projelerimizi yansıtan dergimizin devamını hazırlamaya çalışacağız.

Özellikle dergimizin editörlüğünü yapan Edebiyat öğretmenimiz Adem Kotaman başta olmak üzere, Müdür Yardımcılarımıza, Öğretmen ve Öğrencilerimize, dergimizin hazırlanması aşamasında titiz çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca düzenlediğimiz ziyarette ek olarak, Moda Tasarım bölümü öğrencilerimizin yaptığı şanlı Türk Bayrağımızı Başkanımız İshak Sarı’ya hediye ettik. Bizleri ağırladıkları için kendilerine teşekkürlerimi sunarım” dedi.


Belediye Başkanı İshak Sarı ise; “Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerini ağırlamaktan büyük mutluluk duydum. İlçemizde bulunan okulların hepsi birbirinden güzel projeleri hayata geçiriyor. Bu projelerin içinde, özellikle öğrencilerin yer alması bizleri çok mutlu ediyor. Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırladığı birçok projeyi yakından takip edip görme fırsatım oldu. Şimdi ise bu projelerini ölümsüzleştirmek adına dergi olarak sunumunu hazırlamışlar.

Yapılan tüm projeleri anlatan başarılı bir dergi olduğu düşüncesindeyim. Yapılan ziyarette ayrıca, okulumuz moda tasarım bölümü öğrencilerinin yaptığı Şanlı Türk Bayrağını bizlere hediye ettiler. Okulumuzda böyle çalışmaların olması bizleri de ayrıca gururlandırıyor. Başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm idareci ve öğretmenlerimize eğitim süreçleri boyunca başarılar diliyorum” dedi.
 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER