Başkan Yardımcısı Karakaş, Gelişigüzel Atılan Atıklar İçin Uyarıda Bulundu

Karasu Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün belirlediği depolama alanlarına atmak yerine gelişigüzel sokaklara atılan atıklar için vatandaşlara uyarıda bulundu.

Başkan Yardımcısı Karakaş, Gelişigüzel Atılan Atıklar İçin Uyarıda Bulundu

Vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş; “Belediyemizce belirlenen atık depolama alanları dışına atık bırakmanın çevre temizliğine ve toplum sağlığına ciddi zararları olduğunu unutmamalıyız. Özellikle Pandemi döneminde bu konuya daha çok dikkat etmeliyiz” dedi.
“Cezai İşlem”
Açıklamalarına devam eden Karakaş; “Geçtiğimiz günlerde bazı caddelerimizde inşaat, bahçe ve mobilya atıklarının gelişigüzel yerlere atılması sonucu kötü bir görüntüyle karşı karşıya kaldık. Yapılan araştırmalar sonucu bu atıkları atan vatandaşlarımızı tespit ederek cezai işlem uyguladık. Çevre düzeni ve temizlik konusu elbette Belediyemizin konusudur. Tabi ki biz temizleyeceğiz ve temizlemekten asla imtina etmeyeceğiz ama çevre temizliği konusunda da hemşehrilerimizden daha duyarlı olmalarını bekliyoruz” dedi.

 

Karasu Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER