Başkan Yüce’den Depremle İlgili Açıklamasını TRT HABER’e Yaptı

Sakarya hendek ilçesinde meydana gelen 4.7 şiddetindeki deprem sonrası Hendek İlçesine giden Sakarya Büyük Şehir Belediye başkanı Ekrem Yüce İlçeye gezerek vatandaşlara geçmiş olsun dedi.

Başkan Yüce’den Depremle İlgili Açıklamasını TRT HABER’e Yaptı

Başkan Ekrem Yüce depremle ilgili olarak şunları söyledi, bu gün Hendek ilçemizde 4,7 şiddetinde bir sarsındı oldu.  Bununla ilgili olarak şunları söyleyebilirim her yeni gün, yeni ihtiyaçları oluşturuyor. Yani her yeni bir güne başlarken, farklı ihtiyaçlarla başlıyoruz. Yani ihtiyaçlar sınırlı değil, ihtiyaçlar sınırsız.

Depreme hazırlanmakta bir ihtiyaçtır. Buda bir sınırsızdır , yani depreme hazırlık kelimesi iddialı bir kelimedir. Sakarya’da bizler idareci olarak deprem konusunda çok duyarlıyız. Bu konuda yapılması gereken alet, edevat, tedbir, uyarı bilgilendirme çok ciddi bir teyakkuz halindeyiz. Çok ciddi bir bilgilendirme halindeyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak  ciddi bir eğitim merkezini yapmak için programa aldık.

Planladığımız eğitim merkezini en kısa zamanda da haya ta geçireceğiz. Yani günün şartlarına göre tedbirler almayı bir görev bildik, ve çalışmalarımız devam ediyor. Biz  olası bir deprem için her türlü hazırlığımızı da yapıyoruz dedi.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER