Büyükşehir Akademi’de yeni dönem kayıtları başlıyor

2010 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Büyükşehir Akademi’de yeni dönem kayıtları 18 Ekim Cuma günü başlıyor.

Büyükşehir Akademi’de yeni dönem kayıtları başlıyor

28 Ekim Pazartesi gününe kadar devam edecek başvuruların ardından dersler 4 Kasım Pazartesi günü başlayacak. 7 farklı başlık ve entelektüel isimlerin katılımıyla Büyükşehir Akademi kültür sanat dostlarıyla buluşacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Büyükşehir Akademi’de yeni dönem kayıtları başlıyor. 2010 yılından bu yana gerçekleştirilen ve Tarihi Alicanlar Konağı’nın ev sahipliği yapacağı Akademi’de güz dönemi kayıtları 18 Ekim Cuma günü başlayacak, 28 Ekim Pazartesi günü ise sona erecek. Kayıtların www.sakarya.bel.tr adresinden gerçekleşeceği Akademi, 7 farklı ders başlığı ve alanında uzman isimlerle ilk dersine 4 Kasım Pazartesi günü başlayacak. Güz dönemi 13 Aralık Cuma günü son bulacak.

7 farklı başlık
Konuyla ilgili Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Büyükşehir Akademi’nin yeni döneminde 7 farklı başlık ve entelektüel isimlerin katılımıyla kültür sanat dostlarıyla buluşacağız. 6 hafta boyunca sürecek eğitimlerimiz için başvurular 18 Ekim Cuma günü başlayacak, 28 Ekim Pazartesi günü sona erecek. Başvurular kurumsal internet sayfamız www.sakarya.bel.tr adresinden alınacak. Başvurularda katılımcıların yazılı mülakatları belirleyici olacak. Derse kabul edilenlerin ilanı ise 1 Kasım Cuma günü yine kurumsal internet sayfamız üzerinden yapılacak. Alicanlar Konağı’nın ev sahipliği yapacağı Büyükşehir Akademi tüm ilgilileri bekliyor, yeni dönemin hayırlı olmasını temenni ediyoruz” denildi.

Büyükşehir Akademi ders başlıkları ve katılımcılar şu şekilde;

Ders: Edebiyat ve Yazı Atölyesi
Katılımcı: A. Ali Ural

Ders: Türkiye’de Siyasal Hayat Okumaları
Katılımcı: Doç. Dr. İsmail Ediz

Ders: İslami İktisat ve İnsan Seminerleri
Koordinatör: Dr. Mücahit Özdemir

Ders: Mesnevi Okumaları
Katılımcı: Doç. Dr. Sezai Küçük

Ders: Kültür Söyleşileri
Katılımcı: Dursun Gürlek

Ders: İslam’a Dair Güncel Okumalar
Katılımcı: Doç. Dr. Soner Duman

Ders: Edebiyat ve Film Atölyesi
Katılımcı: Enver Gülşen

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER