Çalışma arkadaşlarımıza en iyi şartları sunmaya gayret ediyoruz

HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikasının Sakarya Şube Başkanlığı 7. Olağan Genel Kurul toplantısına katılan Başkan Ekrem Yüce,

Çalışma arkadaşlarımıza en iyi şartları sunmaya gayret ediyoruz

“Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerle yaptığımız istişarelerden sonra devletimizin yaptığı zamlar oranlarından çalışanlarımız için zamlar yaptık. Sosyal denge ve iyileştirme çalışmaları yürüttük. Her zaman için imkânlarımızın müsaade ettiği ölçüde en makul iyileştirmeleri yapmaya gayret ettik ve gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikasının Sakarya Şube Başkanlığı 7. Olağan Genel Kurul toplantısına katıldı. Toplantıya Başkan Yüce’nin yanı sıra HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hizmet-İş Sendikası Kurucu Genel Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Hizmet-İş Genel Başkan Vekili Hüseyin Öz, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, ilçe belediye başkanları, bürokratlar, sendika temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Toplantıda mevcut başkan Mehmet Mesut Gökdemir yeniden şube başkanlığına seçildi. Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şubesinin 7. Olağan Genel Kurulunun hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Ekrem Yüce, Başkan Mehmet Mesut Gökdemir’e ve ekibine yürüttükleri çalışmalar için teşekkür ederek, yeni dönemde başarılarının devamını diledi.

Sakarya’da uzun bir geçmişimiz var
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Sendikamızın Sakarya’da uzun bir geçmişi var. Sendikamızın Sakarya’daki örgütlenmeleri 1980’li yıllara dayanır. İlk günden beri kuruluşunda emeği geçen, o günden bugüne mücadele eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sakarya bizim için elbette önemli. Bu önemi sadece toplu sözleşmelerde değil her anlamda göstermeye çalışıyoruz. Sakarya’da türlü zorluklarla karşılaşsak bile müzakereleri her zaman greve gitmeden, anlaşarak gerçekleştirdik. Bundan sonrada her sözleşme çalışmalarını greve gitmeden hem çalışan hem de işverenin hayrına olacak şekilde gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Yeniden Sakarya şubemizin başkanlığına seçilen Mesut Gökdemir’i tebrik eder, genel kurulumuzun çalışanlarımıza, sendikamıza ve tüm ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Uyumlu çalışma sisteminden memnunuz
Büyükşehir Belediyesi olarak tüm STK’larla uyumlu çalıştıklarını dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “Biz yaratılmış olan her ne varsa hepsini Yaradan’dan ötürü severiz. Kendimiz için istediğimiz her ne varsa onu kardeşlerimiz için de istemedikçe arzularımıza ulaşamayacağımızı düşünürüz. Tarihimiz, insanlığın zirve noktalarından sayılabilecek bu diğerkâmlığın örneklerinin tarihidir. Kamusal alan söz konusu olduğunda bu geleneğin modern dünyadaki temsilcileri ise sizler yani sendika, STK ve vakıf temsilcileridir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerle ve şehrimizdeki tüm vakıf ve STK’larla yakaladığımız uyumlu çalışma sisteminden çok memnun olduğumuzu bir kere daha dile getirmek isterim. Sakarya ve Sakaryalılar için hizmet eden, bu uğurda gayret gösteren tüm çalışmaların ve kurumların en büyük destekçisi Sakarya Büyükşehir Belediyesi olmuştur ve olmaya da devam edecektir” dedi.

Mesai arkadaşlarımızın emeklerini yok saymadık
Gösterilen her emeğin karşılığını vermek için tüm imkanları seferber ettiklerini ifade eden Başkan Yüce, “Sizlerin yakından takip ettiği üzere Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan memur, emekli ve işçi ayrımı yapmaksızın milletimizi enflasyon karşısında ezdirmemek adına çok yüksek oranlarda zamlar yaptı. Biz de Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerle yaptığımız istişarelerden sonra devletimizin yaptığı zamlar oranlarından çalışanlarımız için zamlar yaptık. Sosyal denge ve iyileştirme çalışmaları yürüttük. Biliyoruz ki hemşerilerimiz için hayata geçirdiğimiz en güzel hizmetleri mesai arkadaşlarımızla birlikte yapıyoruz. Bu şehrin altyapısında, üstyapısında, kültüründe, sanatında, sosyal hizmetlerinde hepsinin gayretleri var, fedakârca çalışmaları var. Bunu hiçbir zaman yok saymadık. Her zaman için imkânlarımızın müsaade ettiği ölçüde en makul iyileştirmeleri yapmaya gayret ettik ve gayret göstermeye devam edeceğiz” dedi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER