Cansuyu “evinize sağlık” projesi ile on binlerce aileye ulaştı

Muhtaçların imdadına yaptığı yardımlar ile yetişen Cansuyu Derneği, yardımseverlerden gelen desteklerle gerçekleştirdiği “Evinize Sağlık” Projesi ile şu ana dek 81 ilde on binlerce haneye ulaştı.

Cansuyu “evinize sağlık” projesi ile on binlerce aileye ulaştı

Olağan ve olağanüstü zamanlarda yurt içi ve yurt dışındaki mazlumlara maddi ve manevi yardımlarda bulunan, insan hak ve özgürlüklerinin ihlal edilmesinin önlenmesi ile hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi yönünde de çalışmalar yapan Cansuyu Derneği, koronavirüs sürecinde kararlılıkla devam ettirdiği “Evinize SağlıkProjesi ile büyük bir başarıya ulaştı. Yardımseverlerin yaptığı, temel gıda maddelerini içeren yardım paketleri, kumanya ve çocuklara oyuncak şeklinde yapılan yardımlar ile şu ana dek 81 ilde on binlerce haneye ulaşıldı.

Bir süredir dünya gündemini meşgul eden ve ülkemizde de ciddi şekilde etkileri hissedilen koronavirüs vakalarına karşı başlatılan yardım projesi ile salgından etkilenen ailelere yardım elini uzatan dernek, şu ana kadar yardımların ulaşmasında özveriyle sahada çalışan binlerce gönüllüsü ile yüz binlerce mağdur ve muhtaca ulaştı. Süreç boyunca çoğunlukla evinden çıkamayan 65 yaş üstü kişilere, işini kaybedip mağduriyet yaşayan vatandaşlara ve muhtaç ailelere yönelik yapılan yardımlar ile ülke olarak bu zorlu süreci atlatmada büyük bir eşik geçildi. Evinize Sağlık projesi ile beraber Ramazan ayının gelmesi ile yardımlarını yoğunlaştıran dernek, zor durumda olanların yanında yer almaya devam ediyor. 

Mağdur ve muhtaç durumda olan ailelere yardımda bulunmak isteyen bağışçılar; Cansuyu Derneği resmi internet sitesinden (cansuyu.org.tr), Ziraat Bankası, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Vakıfbank, Vakıf Katılım ve Halkbank'taki bağış/kurumsal tahsilat sisteminden yardımlarını yapabilecekler. Ayrıca Cansuyu İl Temsilciliklerinden makbuz karşılığında bağışta da bulunulabiliyor. 

“Evinize Sağlık” Projesi hakkında daha fazla bilgiye 44 66 39 no’lu telefondan, cansuyu.org.tr adresinden ve Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER