Çevreye en büyük yatırım: SEKAY

TEMA Vakfı üyeleri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Sakarya’da hayata geçirdiğimiz çevre yatırımları ilk olma özelliği taşıyor.

Çevreye en büyük yatırım: SEKAY

Büyükşehir Belediyesi olarak bölgemizde ilk Tıbbi Atık Tesisi’ni hayata geçirdik.  100 Milyon TL’lik SEKAY projesi ile de şehrimizdeki atıkların bertarafı için büyük bir adım atacağız. Sakarya’nın çevre başlığındaki en büyük projesi olacak” dedi. kocaali

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, TEMA Vakfı Sakarya Şube Başkanı Doç. Dr. Fatime Kıyıcı ve yönetim kurulu üyeleriyle buluştu. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette TEMA Vakfı’nın Sakarya’da gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgiler alan Başkan Toçoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin çevre alanında hayata geçirdiği yatırımlar ve yeni projelerden misafirlerine bahsetti. Toçoğlu, Sakarya’ya 100 Milyonluk Entegre Katı Atık Yönetimi projesi ile en büyük çevre projesini kazandıracaklarını söyledi.

Çevre hassasiyeti
TEMA Vakfı hakkında bilgi veren Doç. Dr. Fatime Kıyıcı, “Vakfımız, ülkemizin sahip olduğu doğal varlıkların sürdürülebilir olması için çeşitli faaliyetler gerçekleştirmektedir. Bizlerde TEMA Vakfı olarak Sakarya’da ‘Ağaç yaş iken eğilir’ düşüncesiyle öncelikli eğitim faaliyetlerimizi ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenliyoruz. Gönüllü arkadaşlarımızla ağaç dikme faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyemizin çevre sağlığı üzerine gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları da yakından takip ediyoruz. Özellikle SEKAY projesi Türkiye çapında örnek bir proje. Başkanımız Zeki Toçoğlu’na çevre hassasiyetinden ve vakfımıza sunduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

En büyük çevre projesi
Başkan Toçoğlu, “Sakarya; zengin su kaynakları, bereketli toprakları ve yemyeşil tabiatıyla farklı doğal güzellikleri içerisinde barındırıyor. Burada önemli olan doğal güzellikleri korumak ve geleceğe aktarmaktır. Çevre yatırımlarımız ilk olma özelliği taşıyor. Bölgemizde ilk Tıbbı Atık Tesisi Büyükşehir Belediyemiz tarafından inşa edildi. Kısa süre içerisinde gerçekleştireceğimiz 100 Milyon TL’lik SEKAY projesi ile de şehrimizdeki atıkların bertarafı için büyük bir adım atacağız. Sakarya’nın çevre başlığındaki en büyük projesi olacak. Her zaman ifade ediyorum; doğa bize Allah’ın emaneti. Doğanın korunması amacıyla çalışmalarını sürdüren TEMA Vakfı’na ve siz değerli üyelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi.
 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER