Dikmen Yaylasında Kar üstünde horon keyfi

Hendek Dikmen yaylasında hafta sonunu vatandaşlar kar keyfini yaşayarak geçirdi. 1725 rakımlı Dikmen yaylası beyaza büründü.

Dikmen Yaylasında Kar üstünde horon keyfi

Şehrin stresi ve gürültüsünden kurtulmak ve kadın tadını çıkarmak için Dikmen yaylasını tercih eden vatandaşlar, yayla havasını teneffüs ederken, diğer yandan kışın güzelliklerinin keyfini sürdü. 

Sakarya Hendek ilçesi 1725 rakımlı Dikmen yaylası hafta sonunda ilgi çok fazlaydı. Sakarya’dan ve çevre illerden gelen vatandaşlar karın keyifli yakınlarıyla yaşamak isteyenler, hafta sonunu, Dikmen yaylasında geçirdi.  Sis’e rahmet vatandaşlar ve çocuklar kartopu oynadılar, kemençe eşliğinde horon oynadılar, kayak yaptılar ve beyaz örtü ile kaplanan yaylada sık sık eşsiz manzarayı görüntülediler.

Dikmen Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz, yazın olduğu gibi kışında Dikmen yaylasına ilgi büyük ve çevre illerden vatandaşlar buraya hafta sonu tatillerini geçirmek için aileleriyle birlikte gezmeye geliyorlar. 1725 rakımlı dikmen yaylasında şu an 2 metreden fazla kar var. Dikmen yaylasına gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çakışıyoruz. Dikmen yaylasının yolunu da kar dolayısıyla kapanmaması için Hendek belediyesi ile ortak çalışmalar yaparak yolun açık kalmasını sağlıyoruz ve gelen misafirlerimizin rahatlıkla yaylaya çıkması için elimizden geleni yapıyoruz

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER