Durmuş'tan Hayvanları Koruma Günü Mesajı

Her hafta pazartesi günleri öğrencilere yönelik 'İyi Haftalar Sakarya' başlığıyla kısa mesaj yayımlayan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu haftaki mesajını 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla hayatımızda çok önemli yere sahip olan sevimli dostlarımıza  ayırdı.

Durmuş'tan Hayvanları Koruma Günü Mesajı

Evinde kedi besleyerek hayvanlara karşı da çok duyarlı olan Durmuş, mesajında çocuklardan çevremizdeki hayvanları sevip korumalarını istedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, haftanın ilk günü Sakarya MEM'in sosyal medya hesaplarında yayımlanacak mesajında şu ifadelere yer verdi.

MERHAMET EDENE MERHAMET EDİLİR.

Yaratılmış, can verilmiş her varlığın mutlaka bir amaç için dünyamızda olduğu bilinciyle sessiz ve savunmasız olmaları nedeniyle onlara zarar vermek bizlere yakışmaz, sevgili çocuklar.

Kendinden güçsüz olana kaba davranışta bulunmak sadece âciz insanlara özgü bir davranıştır.

Dinimizin bu konuda gösterdiği hassasiyet, bizler için yol gösterici niteliktedir:
Hayvanları da Allah yaratmıştır. Sizin için onlarda ısıtıcı şeyler (yün) ve birçok faydalar vardır. Hem onların kendisinden (ve gelirinden) yersiniz. Akşamleyin getirirken, sabahleyin de salıverirken onlarda sizin için bir (zevk ve) güzellik vardır. (en-Nahl 16/5-6) 

Zuzu’yu, Pamuk’u, Gümüş’ü, Karam’ı, Tekir’i … seven, koruyup kollayan kocaman yürekli evlatlarıma iyi dersler diliyorum.

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2020, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER