‘En iyi mimar anne ve babadır’ 

Hendek’te düzenlenen, ‘Mutlu çocuk yetiştirme sanatı’ konulu seminerde konuşan Çocuk Gelişim Uzmanı Didem Bacı, kişiliğin en büyük mimarının anne ve baba olduğunu söyledi.

‘En iyi mimar anne ve babadır’ 

Bacı paylaşımları ve püf noktalarıyla Hendeklileri bilgilendirdi. 

NİKAH SALONU
Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Hendek Belediyesi işbirliğinde, ‘Mutlu Çocuk Yetiştirme Sanatı’ konulu seminer düzenlendi. Hendek Belediyesi Nikah Salonunda yapılan ve Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) Çocuk Gelişim Uzmanı Didem Bacı’nın konuşmacı olarak katıldığı seminere Hendek Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Öztürk, Hendek Belediye meclis üyeleri Nigar Görüm ve Hamit İsmailoğlu, BBP Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Gürbüz, 
Hendek Elele Engelliler Derneği Başkanı Esin Aygen ve Hendekliler katıldı. Programa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun eşi Esra Babaoğlu’da katılarak semineri sonuna kadar takip etti. İlknur Yelken’in sunuculuğunu yaptığı seminer saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 

AKIL VE KALP 
Daha sonra Çocuk Gelişim Uzmanı Didem Bacı, sunum eşliğinde çocuklarımızla ilgili pratik tavsiyeler, örnek olmak, sevgi ve sevgi dili, mutlu çocuk, çocuğun davranışları ve aile içi iletişim gibi konularda Hendeklilere bilgiler aktardı. Bacı, anne ve babanın mutlu olması halinde çocuklarında mutlu olacağını ifade ederek, “Çocuklar yağmura benzer, onları bir kaba koymaya çalışmayın, toprak olun. Çocuk kalıplarla değil, kalple ve akılla yetiştirilir. Çünkü her çocuğun bir mizacı vardır” dedi.

SİHİRLİ VE BASİT 
Araştırmalarda mükemmelliyetçi ailelerin çocuklarında depresyon ve kaygı bozukluklarının görüldüğünü açıklayan Bacı, “Çocukla geçirilen zaman asla boşuna geçirilmiş zaman değildir. Onların zihinsel ve duygusal gelişimlerinde önemli bir yere sahiptir. Kişiliğin en büyük mimarı anne ve babadır. Bunun sihirli ve aslında çok basit kuralları vardır. Anne ve babanın en güzel sanatı da budur” dedi. Bacı konuşmasının sonunda soruları cevaplarken, seminerlerin devam edeceğini söyledi. 

ÇİÇEK TAKDİMİ VE İMZA 
Seminerin sonunda Başkan Yardımcısı Fatih Öztürk, Başkan Babaoğlu’nun eşi Esra Babaoğlu ve Zübeyde Gürbüz tarafından Bacı'ya çiçek takdim edildi. Ardından Hendek’e Sosyal Gelişim Merkezi (SGM) yapılması için başlatılan imza kampanyasına Hendekli kadınlar destek verdi. 

Hendek Belediyesi Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER