Engelli Baba’ya İş Bulundu

Sakarya'da, 2 yıl önce tip 1 diyabet hastalığına yakalandığı için sensörlü insülin pompasıyla yaşamak zorunda kalan 12 yaşındaki Afra Uzun'un ailesi, cihaz masrafını karşılayacak durumları olmadığı gerekçesiyle kendilerine yardım eli uzatılmasını beklediler.

Engelli Baba’ya İş Bulundu

Hayatı boyunca cihazla yaşamak zorunda kalan Tip 1 diyabet hastası Afra Uzun’nun babası işsiz olduğu için cihazın aylık masraflarını karşılayamaz durumda olan ve  yardım bekleyen aileye  İŞKUR sahip çıkarak işe yerleştirdi.
HABER-ASLI ÇAM

Kısa bir süre önce ulusal ve yerel medyada yar alan, insülin pompasıyla yaşayan Afra yardım bekliyor haberi ,  Engelli olduğu için hiçbir iş yerinin iş vermediği engelli babaya İŞKUR sahip çıkarak engelli baba Dursun Uzun’ iş bulundu. Sakarya İŞKUR müdürü Tekin Kaya’nın gayretleriyle engelli baba Dursun Uzun artık kızının masrafları karşılayacak.


Baba Dursun Uzun, ben engelli ve işsiz olduğum için kızımın masraflarını karşılayamaz duruma düştüm. Bize hep bir yardım elinin uzatılmasını istedik. Ben bütün her yere baş vurdum ve engelli olduğum için kimse bana iş vermedi. Sakarya İŞKUR Müdürü Tekin Kaya bey bana sahip çıkarak beni işe yerleştirdi. Kendilerinden Allah razı olsun ve benim gibi engelli olan kızımın en azından aylık masraflarını azda olsa karşılayacağımdan dolayı çok mutluyum.
Diyabet hastası olan 12 yaşındaki Afra Uzun ise, babam engelli ve işsiz olduğu için benim belime takılan sensörlü insülin pompasının aylık masrafını karşılayamaz oldu. Ve ben devamlı sınıfta bayılıyordum hastaneye gidiyordum. Yardım sever insanlarda yardım bekledik fakat pek yardım göremedik. Babam bazen kendi kendini yiyordu ve benim ihtiyaçlarımı karşılayamadığı için çok üzülüyordu. Babam benim gibi engeli olduğu için bir işi de yoktu, bütün kapılar yüzüne kapanmıştı iş bulamıyordu. Sonunda Allah razı olsun İŞKUR müdürü Tekin Kaya amcanın yardımlarıyla babam yeni bir işe kavuştu. Artık babamın bir işi var en azından benim aylık masraflarımın yarısını karşılayacak duruma geldi. Bizlere bu konuda yardımını esirgemeyen öncelikle İŞKUR müdürü Tekin Kaya’ya çok teşekkür ediyorum dedi.
Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Nadide Dülger ve kendisine eşlik eden kadın kollarından Aslı Çam, hasta olan küçük Afra’yı evinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Aslı ÇAM

SIRADAKİ HABER