Engelli Rukiye Türeyen Evine Kavuştu

Tek Parmağı İle Kitap Yazan Engelli Rukiye Türeyen , 38 Yıldır Kendisine Baktığı Annesine Kitapların gelirleriyle ev aldı..

Engelli Rukiye Türeyen Evine Kavuştu

Sakarya Karapürçek İlçesinde yaşayan yüzde 98 engelli Rukiye Türeyen (38), kullanabildiği tek parmağı olan işaret parmağıyla bilgisayarda kitap yazdı. 2 yıl boyunca pes etmeden kaleme aldığı,  'Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar' adlı kitabı satışa çıkan Türeyen, engellilerin pes etmediği sürece her şeyi başarabileceğini söyledi. Türeyen yazdığı kitabı gelirlerinden,  38 yıldır kendisine hizmet ettiği annesine bir ev satın aldı.

'Kanadı Kırık Meleğin Kanadına Takılanlar' isimli kitabı, internette satışa sunuldu. Kitabın basım ücreti Fahrettin Yüksel isimli bir hayırsever tarafından karşılandı.
Tek hayalinin, kendi emeğiyle kazandığı parayla annesine şu anda kirada yaşadıkları evi alıp, ona rahat bir yaşam sağlamak olduğunu söylemişti. 3 ay evvel yazdığı kitabın yoğun bir şekilde ilgi görmesi dolayısıyla  kitap 160 bin sattı. Satılan kitapların gelirleriyle annesine bir ev alan Yazar Rukiye Türeye, hayallerim gerçek oldu ve bana 38 yıldır hizmet eden anneme , yazdığım kitapların gelirleriyle anneme ev almanın mutluluğunu yaşıyorum. Bize bu konuda yardımcı olanlara ve desteğini esirgemeyen okurlarıma çok teşekkür ediyorum dedi.

Fahrettin Yüksel ise şunları söyledi, değerli kardeşimizin kitabını bastığımızdan beri gerçekten bir rekor oldu. Kitabı Türkiye’de  160 bin sattı ve kitabın gelirleriyle Rukiye’nin hayali olan evi satın aldık. Tatbiki bu mutluluğu hak ettiler ben bütün okurlara teşekkür ediyorum dedi.

Anne Fatma Türeyen ise, kızının mutluluğunu birlikte paylaştılar. Anne, Türeyen kızımın azmi bizleri bu gün çok sevindirdi. Kızım bana hep sana bir ev alacağım, sen bana yıllarca hizmet ediyorsun diyerek büyük bir azimle kitabını çıkardı. Kıtabın satılmasından elde ettiğimiz gelirle bir ev aldık. Bu konuda bizlere yardımcı olan yayın evi sahibi Fahrettin Yüksel beye ve Özellikle bizlere büyük katkısı olan TRT Sakarya Temsilcisi Mehmet Karakaş’a ayrıca  tüm okurlarına  teşekkür ediyorum dedi.
Anne türeyen evin tapusunu alarak mutluluğunu kızı ile birlikte yaşadı.
Kadir KARAKAŞ

Kadir KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER