Engelliler Haftası Erenler İlçesinde Düzenlenen Programla Gerçekleştirildi 

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Erenler İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından program düzenlendi.

Engelliler Haftası Erenler İlçesinde Düzenlenen Programla Gerçekleştirildi 

Erenler Özel Eğitim Anaokulu ve ilçedeki özel eğitim sınıfı bulunan okulların katkılarıyla düzenlenen programda çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Özel eğitim öğrencilerinin kortej yürüyüşüyle başlayan program, Yunus Emre Parkındaki Belediye Konferans Salonunda devam etti. Salon programı öncesinde günün anlam ve önemiyle ilgili resim ve çalışmalardan oluşan sergi gezildi.

Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Muhammet Arslan’ın açılış konuşması yaptığı Engelliler Haftası Kutlama Programında öğrencilerin hazırladığı birbirinden güzel etkinlikler büyük beğeni topladı.

Erenler Özel Eğitim Anaokulunun yanı sıra özel eğitim sınıfı bulunan Yeşiltepe Ortaokulu, Kutül Amare Ortaokulu, Kayalar Ortaokulu, Yücel Ballık Ortaokulu ve Küpçüler Ortaokulunun katkı sağladığı programı; İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Erenler Muhtarlar Derneği Başkanı Şaban Süleyman, Erenler İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, okul/kurum müdürleri ile öğretmenler ve öğrenciler birlikte izledi.

Program sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, bu özel güne özel program hazırlayan öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve okul yöneticilerimizi ayrı ayrı tebrik ederek “Bizim en kıymetlimiz olan çocuklarımızı çok seviyoruz” dedi.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tüm çocuklarımızın eğitime erişiminin güçlendirilmesi üzerine önemli çalışmaların yürütüldüğünü ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, özel çocuklarımıza ayrı bir önem vermemiz gerektiğine değindi. Öğrencilerimizin yaşam becerilerini güçlendirmek için her zaman yanlarında olduklarını söyledi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER