Erenler Ziraat Odası Kongresine Katılan Vali Balkanlıoğlu, Gazi Ziyaretinde de Bulundu

Bu ay içerisinde kurulan Erenler Ziraat Odası 1. Olağan Kongresine katılıp çiftçilerle bir araya gelen Vali İrfan Balkanlıoğlu, programın sonunda Gazi Piyade Er Ünal Acun’a da geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Erenler Ziraat Odası Kongresine Katılan Vali Balkanlıoğlu, Gazi Ziyaretinde de Bulundu

Erenler Kaymakamı Salih Karabulut, Belediye Başkanı Cavit Öztürk, TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Kurucu Başkan Fehmi Özüpek, STK temsilcileri, delegeler ve çiftçilerin de katıldığı kongre Erenler Belediyesi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Ziraat Odalarının; tarım sektörünün gelişmesine yardımcı olmak, Devletin tarımsal plan ve programlarının gerçekleştirilmesine yardımcı olmak, çiftçilerin müşterek ihtiyaçlarını karşılayıp mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak amacıyla kurulduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, "Gelecekte en büyük savaş, Allah muhafaza gıda üzerine çıkacak deniliyor. Açlık hiçbir şeye benzemez. Araba, uçak, denizaltı, atom bombası yapabilirsiniz, ama bir santimetreküp toprak yapamazsınız. Bundan dolayı topraklarımıza, ürettiğimiz gıdaya sahip çıkmamız lazım. Allah’a çok şükür bu konuda ülkemiz şanslı diyebiliriz. Kendi karnını doyurabilen, dışarıdan çok fazla gıda ithaline ihtiyaç duymaksızın hayatını idame edebilen ülkelerden birisiyiz. Bazı şeyler ithal ediliyor doğrudur, ancak üzüldüğümüz bir nokta da gıda israfının had safhada olmasıdır. Eğer israfı önleyebilirsek kendi kendimize çok daha fazla yetebilecek duruma geliriz. Tabi bu imkânları da bizlere fedakâr ve cefakâr çiftçilerimiz sağlıyor. Belki ürünleri yeterince para etmiyor ve emeklerinin karşılığını alamıyorlar. Ancak onlar büyük bir gayretle insanların hayatlarını devam ettirmesi için yetiştiriyor ve üretmeye devam ediyorlar. Hükümetimiz ile idarecilerimiz daima çiftçilerimizin yanında olmak ve onlara destek vermek zorundadır. Şayet destek olmayıp yanlış politikalar izlenirse, gıda maddelerini en pahalı şekilde ithal etmek zorunda kalırız. Allah’a çok şükür son dönemdeki politikalarda bayağı gelişmeler gözlüyoruz. Eskiden en ucuz gıda maddesini alamazken şimdi en lüks ve doğalgazlı evlerde kalıyor, son model beyaz eşyaları kullanıyoruz. Üzüldüğümüz bir nokta daha var aslında, artık herkes şehirde yaşamak istiyor ve özellikle gençlerimiz köylerde kalmak istemedikleri için işimizin çok zor olduğunu görüyoruz, ancak bu durumun çözülmesi için devletimiz elinden geleni yapmaya gayret ediyor, biz de üzerimize ne düşüyorsa her konuda çiftçilerimize destek olacağız” dedi.

Erenler ilçesine Ziraat Odası kurulmasının çok önemli olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, kongrenin ilimize, ilçemize ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diledi. kocaali
 
Vali İrfan Balkanlıoğlu, program sonrası geçtiğimiz ay görevi başında yaralanan ve tedavisi ilimizde devam eden Gazi Piyade Er Ünal Acun'u evinde ziyaret ederek durumu hakkında bilgi aldı. Garnizon ve Tugay Komutanı P. Alb. Mustafa Cüneyt Arıkan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu’nun da eşlik ettiği ziyarette Gazimize acil şifalar dileğinde bulunan Vali Balkanlıoğlu, her türlü koşulda bu aziz Vatana canı pahasına bağlı Gazilerimize minnettar olduklarını ifade etti.

Sakarya Valiliği Basın Şube

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2017, 00:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER