Ferizli; Aralık meclis toplantısı

Ferizli Belediyesi 2019 yılının son meclis toplantısı olan Aralık ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu başkanlığında gerçekleşti.

Ferizli; Aralık meclis toplantısı

Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda saat 10.30'da başlayan toplantıda 4 gündem maddesine 1 ilave madde eklenerek, toplam 5 madde görüşülüp karara bağlandı.
Toplantı, alınan yoklamanın ardından gündemin meclis üyelerine okunması ile başladı. Gündem maddeleri tek tek meclisin onayına sunuldu.


5 madde karara bağlandı
Gündemin 1. maddesi olan 2020 yılı geçici işçi vize cetvellerinin onaylanması ile ilgili Başkanlık Makamının teklifi oybirliği ile kabul edildi.


2 ve 3. Maddeler imar komisyonuna sevk edildi
2. maddede yer alan ilçe genelinde ismi bulunmayan cadde ve sokaklara isim verilmesi ve 3. madde olan Ferizli Pazar yeri alanında plan tadilatı yapılması ile ilgili imar ve şehircilik müdürlüğünün teklifleri oybirliği ile imar komisyonuna sevk edildi.
4. maddede Ferizli Gölkent mahallesinde bulunan restoran ve motel binasının 10 yıllığına kiraya verilmesi ile ilgili mali hizmetler müdürlüğünün teklifi oybirliği ile kabul edildi.
Gündeme ilave edilen 5. maddede ise köylülerin ürünlerinin satılabilmesi için köy Pazar yeri belirlenmesi ile ilgili teklif oybirliği ile imar komisyonuna havale edildi.


Ahmet Can Duman ve Hasan Yıldırım unutulmadı
Dilek ve temenniler kısmında meclis üyeleri tarafından, Ferizli’yi yasa boğan elim olayda; Ak Göl’de sandallarının alabora olması sonucu göle düşerek hayatlarını kaybeden Bakırlılı iki genç Ahmet Can Duman ve Hasan Yıldırım için Allah’tan Rahmet dileğinde bulunularak, ailelerine ve sevenlerine Yüce Allah’tan sabrı cemil niyaz edildi.

Öte yandan Hasan Yıldırım’ın cenazesinin bugün ikindi namazını müteakip Bakırlı Mahalle Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Bakırlı Merkez Mezarlığı’nda toprağa verileceği bildirildi.


 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER