Ferizli belediye meclis toplantısında şehitlerimiz yad edildi!

Ferizli Belediye Meclisi Mart ayı toplantısında konuşan Başkan Gündoğdu, İdlib'deki Esad rejiminin düzenlediği alçak saldırıyı bir kez daha kınayarak, “Ülke olarak hiçbir saldırı ya da alçakça girişim karşısında sessiz kalacak devlet değiliz.

Ferizli belediye meclis toplantısında şehitlerimiz yad edildi!

Şehitlerimizin mübarek kanı yerde kalmayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için canını hiçe sayarak kahramanca çarpışan tüm vatan evlatlarını saygı ve minnetle anıyorum” dedi.
Ferizli Belediye Meclisi Mart ayı toplantısı, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu başkanlığında gerçekleştirildi. 5393 Sayılı Belediye Kanunun 20.Maddesi gereğince Pazartesi günü saat 10.30’da Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda görüşülen 4 gündem maddesi karara bağlandı.

“Tek vücut olmaya devam edeceğiz”
Meclis gündem maddelerinin oylanması öncesi meclis üyelerine seslenen Başkan Gündoğdu, “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için gerek ülkemizde, gerekse sınırlarımız dışında menfur terör örgütlerine karşı tek vücut olmaya devam edeceğiz. Bu hain saldırıda şehadet mertebesine ulaşan 34 kahraman Mehmetçiğimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralanan Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum. Kahraman şehitlerimizin ruhu şad, mekânı cennet olsun. Şehitlerimizin mübarek kanı yerde kalmayacaktır”

“Bahar Kalkanı Harekatına destek”
Başkan Gündoğdu sözlerinin devamında, “İdlib'de askerlerimize yönelik gerçekleştirilen menfur saldırının ardından 27 Şubat itibariyle başlatılan Bahar Kalkanı Harekâtını başarıyla sürdüren kahraman Mehmetçiğimizi Rabbim korusun, ayaklarına taş dahi değdirmesin. Rabbim şanlı ordumuzu muzaffer kılsın” ifadelerini kullanarak, tüm meclisi şehitlerin anısına saygı duruşunda bulunmaya ve İstiklal Marşı’nı okumaya davet etti.
Partileri adına söz alan parti grup başkan vekili sözcüleri de, İdlib'deki Esad rejiminin düzenlediği alçak saldırıyı kınayarak, Bahar Kalkanı Harekâtında bulunan askerlerimize başarı dileyerek destek mesajı verdiler.
Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu gündem öncesi belediye birimlerinin Şubat ayı içerisindeki faaliyetleri ve çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

“Gündem”
Gündemin ilk iki maddesi hukuk komisyonundan geldiği şekliyle oybirliği ile kabul edildi.
3. maddede yer alan “Ferizli sınırları içerisindeki ulusal marketler, oto ve halı yıkama iş yerlerinin faaliyet göstereceği yerleri ve kıstasların belirlenmesi” ile Gündemin 4. ve son maddesi olan “Ferizli sınırları içerisinde bulunan kahvehane, kıraathane, elektronik oyun yerleri, internet kafeler, lokaller, tekel bayileri vb. işyerlerinin faaliyet göstereceği alanların belirlenmesi” ile ilgili zabıta müdürlüğünün teklifleri oybirliği ile imar komisyonuna havale edildi.


 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER