Ferizli Belediyesi Yılın Son Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Ferizli Belediyesi 2020 yılı son meclis toplantısı Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu başkanlığında yapıldı.

Ferizli Belediyesi Yılın Son Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Ferizli Belediyesi, Aralık ayı meclis toplantısında 5 gündem maddesini karara bağladı.
Toplantıda bir önceki ayın meclis karar özeti kabul edildi. 
Gündem
Aralık ayı meclis toplantısında, gündemdeki konular görüşülerek karara bağlandı. 
Gündemin birinci maddesinde yer alan “Belediyemizin 2021 yılı geçici işçi vize teklif cetvellerinin onaylanması ile ilgili Başkanlık Makamının teklifi” oy birliği ile kabul edildi.
İkinci maddede “Belediyemizde Tarım ve Hayvancılık Komisyonu oluşturulması ve Üye Seçiminin yapılması ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifi görüşülerek, Mutlu Bülbül, Mehmet Tunç, Muharrem Solak, Necattin Ürdem ve Abdullah Kaşkaş oy birliği ile üye seçimi gerçekleşti.
Üçüncü maddede “Belediye meclisimizin 07.08.2020 tarih ve 35 sayılı kararı ile ilçemiz Ağacık mahallesi 5 pafta 259 parsel üzerinde hayvan pazarı yapılması için alınan Kamu Yatırımı olarak alınan kararın, Hayvan Pazarı ve Entegre Tesis Niteliğinde Kesimhane olarak değiştirilmesi ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi” oy birliği ile kabul edildi.
Dördüncü maddede “ilçemiz Şehit Hakan Bayram Caddesi üzerinde bulunan mülkiyeti belediyemize ait 5659 nolu parseldeki 101, 102 ve 103 numaralı dükkânların ilçe halk kütüphanesi olarak kullanılmak üzere İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kültür İşleri Şube Müdürlüğüne 5393 sayılı Belediye Kanunun 18 inci maddesinin (e) bendi ve 75 inci maddesinin (d) bendi gereğince 15 yıllığına tahsis edilmesi ile ilgili Mali hizmetler Müdürlüğünün teklifi” oy birliği ile kabul edildi.
Beşinci maddede “Mülkiyeti Belediyemize ait Gölkent Mahallesi F25D22A4D pafta, 1537 nolu parsel, 1.559,40 m2 yüz ölçümlü arsa vasıflı taşınmazın 5393 sayılı belediye kanununun 18 inci maddesinin (e) bendi gereğince satılması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi.” Oy birliği ile kabul edildi.
Sakarya, Ekrem Başkanımız ile şaha kalktı
İlçenin en büyük sorunlardan biri olan merkez ana cadde probleminin çözüme kavuştuğunu vurgulayan Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, “Öncelikle Sakarya’mızı hizmette geldiği günden itibaren şaha kaldıran ve ilmek ilmek dört bir yanına hizmet dokuyan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye ilçe halkım adına bir kez daha teşekkür ederim. Bir ilçenin aynası, caddesidir. Caddemiz üzerinde çalışmalar, çevre düzenleme işleri ile planlanan şekliyle devam ediyor. İnşallah caddemiz için adım adım sona doğru ilerliyoruz.” dedi.
Ferizli Belediye Meclisi Aralık ayı meclis toplantısı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER