Ferizli Belediyesi’nden Aşure Etkinliği

Ferizli Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla aşure günü etkinliği düzenledi.

Ferizli Belediyesi’nden Aşure Etkinliği

Pazar yeri girişine kurulan kazanlardaki aşureler, esnaf, kurum ve kuruluşlar ile vatandaşlara ikram edildi. Vatandaşlar, etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte aşure kazanının başına geçerek vatandaşlara aşure dağıttı. Daha sonra kurum ve kuruluşları gezen Başkan Gündoğdu, Muharrem ayının hayırlar getirmesini temenni ederek, çalışanlara aşure ikram etti.
İçinde bulunduğumuz Muharrem ayında Aşure Günü’nün birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışmanın simgesi olduğunu söyleyen Başkan Gündoğdu, Rabbim bizleri birlikten, beraberlikten, iyilikten ve güzellikten ayırmasın. Allah’ın izzet ve ikramının çoğalarak bereketin arttığı aşure gününde bir arada bulunduğumuz vatandaşlarımız başta olmak üzere, aziz milletimizin ve İslam Âleminin Muharrem ayını en kalbi duygularımla kutluyorum,’’ dedi.
Aşure Günü etkinliği için Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ve belediyeye teşekkür eden vatandaşlar ‘Allah Kabul Etsin’ temennisinde bulundular.
 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER