Ferizli'de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Ferizli’de, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama etkinlikleri düzenlendi.

Ferizli'de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Ferizli Hükümet Konağı önündeki Atatürk büstüne çelenk sunma töreni başlayan etkinlikler, Ferizli Kapalı Spor Salonunda devam etti.

Ferizli’de, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla sabah saat 09.30’da çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Buradaki törende Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Akabinde Ferizli Gençlik Spor İlçe Müdürü Serkan Aydön, Atatürk büstüne çelenk sundu.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için bisiklet turu

Borsa İstanbul Recepbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi BİRDOST (Borsa İstanbul Recepbey Bisiklet Kulübü ve Doğa Sporları Topluluğu) Bisiklet Kulübü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle pedal çevirdiler. Borsa İstanbul Recepbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinden start alan sporcular yaklaşık iki saat ilçe turu yaptılar.

19 Mayıs kutlamaları Ferizli Kapalı Spor Salonunda devam etti
Çelenk törenin ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Ferizli Kapalı Spor Salonunda devam etti. Saat: 10.00’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, gençler tarafından şiirler okundu. Nefes kesen karate, tekvando ve kick boks gösterileri büyük beğeni topladı. Halk oyunları gösterileri sonrası 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftası kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından madalyaları ve ödülleri verildi. 

19 Mayıs etkinlik törenlerine Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, STK temsilcileri, belediye meclis üyeleri, askeri, polis ve sivil erkân katıldı.  
 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER