Ferizli Karla Mücadele timi görev başında

Ferizli Belediyesi, ilçede sabah başlayan yoğun kar yağışının etkilerini en aza indirmek amacıyla oluşturduğu Karla Mücadele Ekibi çalışmalarına başladı.

Ferizli Karla Mücadele timi görev başında

Meteorolojinin hava tahminlerine göre ilimizde ve ilçemizde 4 gün boyunca kar yağışının etkili olması bekleniyor. Meteorolojiden gelen uyarıları dikkate alan Ferizli Belediyesi, kar yağışı öncesi gerekli tüm tedbirlerini almıştı. Ferizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı karla mücadele ekipleri, bu sabah başlayan yoğun kar yağışı öncesi tüm mahallelerin yollarını açık tutmak için çalışmalarına başladı. 

Ekiplerimiz ile birlikte sahalardayız
Karla mücadele ekibinin 7/24 esasına göre görevinin başında olacağını belirten Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, vatandaşların kış şartlarından en az şekilde etkilenmesi için teknik personel, ekipman ve ihtiyaçlarını kar yağışı öncesi belirleyerek gerekli önlemleri aldıklarını kaydetti. Kış mevsimi boyunca tek bir vatandaşın dahi mağdur olmasına izin vermeyeceklerini dile getiren Başkan Gündoğdu, "Kış mevsimi boyunca zorlu hava şartlarında vatandaşlarımızın yaşam standartlarını bozmadan yaşantılarını devam ettirebilmeleri için karla mücadele ekiplerimiz, gece ve gündüz olmak üzere nöbetleşme sistemi ile görevinin başında olacak" dedi.

Hazırlıklar tamam
Meteorolojinin uyarılarını göz önünde bulundurarak çalışma planlarını hazırladıklarını belirten Başkan Gündoğdu, "Kış mevsimi boyunca çalışmalarımızı; şoför, operatör ve yardımcı personellerden oluşan 20 personel, 3 kepçe, 1️ greyder, 3️ arazi arabası, 1️ tuzlama ve 1️ kar küreme aracı olmak üzere toplam 9 adet araç ile ilçe sınırlarımızda bulunan yol ağımızı kış mevsimi boyunca açık tutmaya çalışacağız" şeklinde konuştu.

Öte yandan kar yağışının artmasıyla birlikte artan uygunsuz koşulları ortadan kaldırmak için ekipler, ana cadde ve yolların yanı sıra eğimli bölgelerde, kaza riski görülen yokuşlar ile mahallelerde ve mahalle içi yollarda tuzlama çalışmalarına da başladı.

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER