Ferizli’de Arefe Günü programı gerçekleştirildi

Ferizli’de Ramazan ve Kurban bayramlarının vazgeçilmezi olan arefe günü etkinliği Ferizli Belediyesi ve Ferizli İçe Müftülüğü organizasyonluğu ile Ferizli Merkez Mezarlığında gerçekleştirildi.

Ferizli’de Arefe Günü programı gerçekleştirildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Ferizli Belediyesi, ilçe genelindeki mezarlıkları haftalar öncesi bakıma alarak Kurban Bayramı öncesi ziyaretçilere hazır hale getirmişti.

Mezarlığı arefe gününe hazırlayan Ferizli Belediyesi, Ferizli İlçe Müftülüğü ile yaptığı organizasyonda her arefe günü olduğu gibi Kur'an-ı Kerim tilaveti okuttu. Arefe günü saat 10.00’da başlayan programa mezarlık ziyareti yapan vatandaşlar da katılım sağladı. Arefe etkinliği, Ferizli Belediyesi ve Ferizli Müftülüğü sosyal medya sayfalarından canlı olarak ta yayınlandı. 

Programa katılan Ferizli İlçe Kaymakamı Hasan Balcı da, ziyaretçiler ile birlikte dua okuyarak mezarlıkta yapılan çalışmaları inceledi. Düzenlenen Kuran-ı Kerim tilaveti ve mevlid programı ile vatandaşlar, hem okunan Kur'an-ı Kerim tilavetini hem de Mevlidi dinlerken bir taraftan da yakınlarının mezarı başında dua etti. 

Öte yandan kabir ziyaretinde bulunan vatandaşlar, kimi annesinin, kimi babasının, kimi ise eşi ve sevdiklerinin kabrini düzenleyerek, Ferizli Belediyesi tarafından dağıtılan çiçekleri kabirlerin üzerine dikti. Belediye ekipleri de ziyarette bulunan vatandaşlara gerek çiçek, gerekse diğer hususlarda yardımcı oldu.

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, bayramlarda birlik ve beraberliğin ilk adresi olan geleneksel arefe günü programını hep birlikte gerçekleştirmenin mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi. Programa katılan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Gündoğdu, programı canlı yayın üzerinden hemşehrileriyle buluşturduklarını ifade ederek, tüm hemşehrilerinin bayramını tebrik etti.

Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dua için müftülüğe ayrıca teşekkür eden Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Kurban Bayramını idrak edecek olmanın heyecan ve mutluluğunu ifade etti. Kesilecek kurbanların Allah katında makbul olması temennisinde bulunan Başkan Gündoğdu, sağlıkla ve sıhhatle kutladığımız nice bayramlara erişmeyi niyaz ediyorum, ifadelerini kullandı.  

Organizasyon için Belediye ve müftülüğe teşekkür eden Ferizli Kaymakamı Hasan Balcı ise “Gelenek ve göreneklerimizde bayramlar mezarlık ziyaretleriyle başlar. Cenab-ı Hak ziyaretlerimizi kabul etsin, bayramınız mübarek ve kutlu olsun. Hepinize hayırlı bayramlar, sağlık ve afiyetler diliyorum. Aziz milletimizin ve Âlemi İslam’ın Kurban Bayramı kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Bayram arifelerinde geleneksel olarak düzenlenen Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dua programından memnun olduklarını belirten vatandaşlar, programda emeği geçenlere teşekkür etti.
Ferizli Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı tarafından yapılan duanın ardından program sona erdi. 

Ferizli Belediyesi Basin Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER