Genç MÜSİAD ‘Bu Yaz Camide’ Etkinliğinde Buluştu

Genç MÜSİAD tarafından ‘Bu Yaz Camide’ etkinliğinin 3.sü düzenlendi. Programa Sakarya MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun’un yanı sıra Başkan Vekili Salih Bakkaloğlu, Başkan Yardımcısı Mustafa Gavasoğlu, Müftü Yardımcısı Yusuf Akkuş ve birçok kişi katılım gösterdi.

Genç MÜSİAD ‘Bu Yaz Camide’ Etkinliğinde Buluştu

Gerçekleştirilen ödül törenine üç farklı camii den yaz programına katılan ve devamlılık gösteren öğrencilere öğrendikleri bilgiler ve derslerdeki devamlılıkları baza alınarak ödülleri takdim edildi. kocaali
Sayımız arttıkça verimliliğimizde artıyor 

Programa katılımın her sene arttığını ve daha da verimli geçtiğini belirten Genç MÜSİAD Başkanı Uğur Çarboğa, “Sakarya Genç MÜSİAD olarak bu sene etkinliğimizin 3.sünü düzenliyoruz. Her sene bi önce ki seneye göre sayımız ve verimliliğimiz artıyor. Bu sene üç farklı camide bu programı gerçekleştirdik. Bizim bundan sonra ki seneler de ki hedefimiz ise programa katılan öğrenci sayısını daha da arttırarak ilmin ve bilginin daha hızlı şekilde yayılmasını sağlamak.” Dedi. 

Çocuklar bizim geleceğimiz     
Çocukların camilere olan ilgilerinin arttırılması gerektiğini ve bu doğrultuda inançlı bireylerin yeni nesillere yön vermesi gerektiğini dile getiren MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun, “Çocuklar bizim gelecek nesillerimiz. Onlara eğitim bazında en iyi şekilde donatmak bizim en büyük görevimiz. Çocukların bu yaş ortalaması itibari ile camilere olan alışkanlıklarını arttırarak inançlı bireyler yetiştirmemiz gerekir. Çünkü bizim geride bıraktığımız yegâne servetimiz çocuklarımız. İnançlarına ve kültürlerine bağlı bir nesil için bu tarz etkinliklerin devamlılığı bizim için büyük önem arz ediyor.” Şeklinde konuştu. 
Bu kapsam da Mesudiye Camii’nden 1. Olan Veysel Can Çalışkan ödülünü MÜSİAD Başkanı Yaşar Coşkun’dan, 2. Olan Onur Efe Çimen ödülünü Başkan Vekili Salih Bakkaloğlu’ dan, 3. Olan Alperen Emin oğlu ise ödülünü Başkan Yardımcısı
Mustafa Gavasoğlu’ dan aldı. 

Şeker Hilal Camii’nden ise 1. Olan İrem Sude Polat ödülünü Müftü Yardımcısı Yusuf Akkuş’ dan, 2. Olan Mehmet Emin Niş ödülünü Osman Eminler’ den, 3. Olan Yüsra Demir’ de ödülünüilyas çimen ‘den aldı. 
 Ali Dilmen Camiinden de 1. Olan Muhammed Emin Konu’ nun ödülünü Genç MÜSİAD Başkanı Uğur Çarboğa, 2. Olan Yusuf Keleş’in ödülünü Selman Aşoğlu, 3. Olan Mecit Talha Özcan’ın ödülünü ise Çağlayan Ekmekçi takdim etti.
Yaz boyunca programa katımın gösteren ancak dereceye giremeyen öğrenciler ise sürpriz hediyelerle ödüllendirildi. Program sonunda etkinliğe katılım gösteren bütün öğrenciler ile beraber dondurma yenildi.  

Sakarya MÜSİAD

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER