Gençler düşünüyor, Büyükşehir uyguluyor

Üret, karar ver ve uygula ilkesi ile hazırlanan Genç Katılımlı Proje Fikir Yarışması’nda jüri değerlendirmeleri başladı.

Gençler düşünüyor, Büyükşehir uyguluyor

6 kategoriden toplam 89 projenin değerlendirileceği yarışmada seçilen 10 proje Sakaryalıların oylamasına sunulacak. Oylama sonucu birinci gelen proje ise Büyükşehir Belediyesi’nce hayata geçirilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ‘Genç Katılımlı Proje Atölyesi Fikir Yarışması’na katılan 89 projede jüri değerlendirmesi başladı. Gençlerinde dâhil olduğu jüri komisyonu tarafından, tüm projeler amaca uygunluk, uygulanabilirlik, sürdürülebilirlik, gerekçelendirme, yenilikçilik, yaygınlaştırabilirlik kriterleri ile tek tek değerlendirilerek seçilecek. Sonrasında ise ilk 10’a giren projeler dijital ortamda vatandaşın seçimine sunularak birinci olan proje belirlenecek. Uygulama, ülkemizde ve dünyada en iyi genç katılımlı, yenilikçi proje olarak dikkat çekiyor. 

10 proje şehrin seçimine sunulacak
Projenin her aşamasında gençler ile vatandaşların fikir ve seçimine önem verildiğinin altını çizen Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’nca yapılan açıklamada, “Üret, karar ver ve uygula ilkesi ile hazırlanan projeye ilk aşamada toplam 6 kategoride 89 proje başvurusu yapıldı. Sakarya'da gençlerin fikirleri ile yönetime katılması noktasında, yerel yönetimlerde iyi bir yönetişim örneği olma özelliği taşıyan bir proje. Çoğunluğu genç beyinlerden oluşan jürinin karar verdiği 10 proje dijital ortamda Sakaryalı vatandaşların oylamasına sunulacak. Bu oylama sonucu birinci gelen proje ise para ödülünün yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’nce hayata geçirilecek. Diğer projelere ise katılımlarından dolayı teşvik ödülü verilecek. Projeye yoğun ilgi gösteren tüm gençlerimize teşekkür ediyor, hemşerilerimizi ise dijital ortamda proje oylamasına davet ediyoruz” denildi.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER