Genel Başkan vekilliğine Dizdar getirildi

Devlet-i Aliyye Ocakları Genel Başkan vekilliğine Sakaryalı genç işadamı getirildi.

Genel Başkan vekilliğine Dizdar getirildi

Son Osmanlı padişahlarından Abdülhamid Han’ın dördüncü kuşak torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu’nun Genel Başkanlığını yaptığı Devlet-i Aliyye Ocaklarının Genel Başkan Vekilliği görevine Sakarya’nın tanışmış iş adamlarından Ahmet Zahit Dizdar atandı. 

Resmî Facebook adresinden yaptığı paylaşım ile kendisine tevdi edilen görevi ilan eden Dizdar sosyal medyadaki paylaşımında şu ifadeler yer verdi. “Genel Başkanlığını Ulu Hakan Cennet Mekan Sultan Abdülhamid Han Hz.nin torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu’nun yaptığı Devlet-i Aliyye Ocakları’da Genel Başkan Vekilliği görevi şahsıma tevdi edilmiştir.

Bu görevi bizlere layık gören başta şehzademiz Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu’na ve Devlet-i Aliyye Ocakları’nın Genel Merkez Yönetimine şükranlarımı sunuyorum.

Rabbim Bu şanlı vazifeyi hakkı ile ifa edebilmeyi nasip eylesin. Osmanlı sevdalısı, tarihine ve kültürüne bağlı tüm kardeşlerimizi bu kutlu yolda bizlerle yol yürümeye davet ediyorum”

Sevenleri tarafından da yüzlerce tebrik mesajı alan Dizdar Türkiye’nin dört bir yanındaki teşkilatlara vakit kaybetmeden ziyaretlere başladı ve bu hafta Sonu Devlet-i Aliyye Ocaklarının Genel Merkez Koordinadon Kampına başkanlık etti. Devlet-i Aliyye Ocakları Genel Başkanı Sultan 2.Abdülhamid Han torunu Şehzade Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu’da şahsi Facebook hesabından Dizdar’ın yeni görevini şu sözler ile ilan etti: “Değerli dostlar. Ahmet Zahit Dizdar Devlet-i Aliyye Ocakları’nda benim vekilim olarak tarafımdan atanmıştır. Benim iştirak edemeyeceğim programlarda beni temsil edecektir. Teşkilatlarda şahsıma gösterilen hürmetin kendisine de gösterilmesi gerektiğini burandan ilan ediyorum. Yeni görevinde hayırlı olmasını diliyorum. Selam ve dua ile vesselam.”

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER