Gündoğdu'dan 3 Aralık Dünya Engelliler gününde anlamlı ziyaret

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde farkındalık oluşturmak amacıyla anlamlı davranış sergileyen Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, ilçe genelinde eğitim veren özel eğitim sınıflarını ziyaret etti. 

Gündoğdu'dan 3 Aralık Dünya Engelliler gününde anlamlı ziyaret

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Rüveyde Güneş Okulu, Recep Bey Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi ve Halit Narin Okulunda eğitim gören özel eğitimi sınıfı öğrencilerini tek tek ziyaret ederek sohbet etti, gönüllerini aldı ve çeşitli hediyeler takdim ederek çocukların yüzünü güldürdü. 

Ferizli-Değirmencik Mahallesi’nde Rüveyde Güneş İlkokulu/Ortaokulu ile ziyaret turuna başlayan Başkan Gündoğdu, özel öğrencilerle ile yakından ilgilenerek durumları hakkında öğretmenlerinden bilgi aldı. Borsa İstanbul Recep Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Halit Narin Okulu ile Konuklu İlkokulu/Ortaokulu’nda eğitim gören özel eğitim sınıfları da ziyaret eden Başkan Gündoğdu ile öğrenciler arasında güzel bir diyalog ve duygu dolu anlar yaşandı. 

Öte yandan Başkan Gündoğdu, ziyaret ettiği okulların müdürleriyle kısa bir görüşme gerçekleştirerek öğrencilerin durumları hakkında bilgi aldı. 

Öğrenciler, kendilerini ziyaret eden Başkan Gündoğdu’ya teşekkür etti.

Ziyaretlere ilişkin konuşan Başkan Gündoğdu, herkesin birer engelli adayı olduğunu ve farkındalığın insanlık vazifesi olduğuna dikkat çekti.

Engelli vatandaşların karşılaştıkları zorluklarda onları her an iyi anlamaya çalışıp destek olunması gerektiğine, her insanın birer engelli adayı olduğunu işaret eden Başkan Gündoğdu, “Bu bilinçle engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırıcı faktörleri göz ardı etmemeliyiz. Pozitif ayrıcalıklarla destek olmamız gereken engelli kardeşlerimizin ihtiyaçlarının çözümünü etkin ve hızlı şekilde gerçekleştirmek, sosyal hayata katılımlarında onlara destek olmak ve hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak ortak görevimizdir. Dolayısıyla, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, farkındalık oluşturulması ve bizim için çok özel olan vatandaşlarımızı daha iyi anlayabilmemiz adına önemli bir gündür. Ferizli Belediyesi olarak “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” bilinciyle hareket eden sosyal belediyecilik anlayışına sahip olarak engelli vatandaşlarımızın mutlu bir yaşam sürmeleri için gayret edip çözümler üretmek en önemli sorumluluklarımızın başında gelmektedir. Bu vesileyle tüm engelli kardeşlerimize aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum” ifadelerini kullandı. 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER