Havada Yamaç Paraşütü Çarpıştı

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Serdivan İlçesi Kırantepe'de yamaç paraşütü sporunun yapıldığı alanda incelemelerde bulundu.

Havada Yamaç Paraşütü Çarpıştı

Rehber eşliğinde bölgede uçuş gerçekleştiren Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de her bireyin bu sporu yapmasını ve ilgilenmesini tavsiye ederek, sporun hiçbir riski olmadığını ve sadece büyük bir haz olduğunu kaydetti.

"Sakarya'yı, Türkiye'de Ölüdeniz'in önüne geçebilecek bir yamaç paraşütü olayını gerçekleştirmeyi planlıyoruz." diyen Yüce, Sakarya Büyükşehir Belediyesinin yeni bir spor dalını bünyesine kattığını ifade ederek, Kırantepe'deki uçuşların Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olacağını belirtti.

Uçuş sırasında çarpışan öğrenci pilotlardan Cihan Emre, eğitim aldıkları sırada talihsiz bir olay yaşadıklarını dile getirerek, "Her keyif aldığımız spor dalı içinde bu risk var. Önemli olan bu riskleri yönetebilmek. Doğru bir eğitim, bilinç de soğukkanlılıkla süreci yönettik. Havada talihsiz bir olay yaşadık.

Hocalarımızın bize öğrettiği şekilde yedeklerimizi açarak gayet güzel bir şekilde iniş yaptık." şeklinde konuştu.

Diğer öğrenci Dilek Uçar da ufak bir kaza yaşadıklarını ancak herhangi bir sağlık sıkıntılarının olmadığını ifade etti.

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, uçuşlar sırasında havada iki paraşütün çarpıştığı ve sporcuların sağlık durumunun iyi olduğunu sözlerine ekledi.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER