Hendek Belediye Meclisi Toplandı

Hendek Belediyesi Eylül ayı olağan toplantısı Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Başkanlığında meclis toplantı salonunda yapıldı. 

Hendek Belediye Meclisi Toplandı

 “ Sosyal yaşam alanı, ulaşım ve bisiklet yolu yapımı için finansal destek
 
Kutlama
 
Gündem maddelerine geçilmeden önce, Başkan Babaoğlu, Sivas Kongresi’nin 100. Yıldönümü ve 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılını kutladı. 
 
Ek gündem maddesi ile birlikte 13 madde  görüşüldü
Gündem maddelerine geçilmesiyle birlikte gündemin ilk maddesi olan, Marmara Belediyeler Birliğine üye olunması maddesi görüşülerek Hukuk Komisyonuna havale edildi. Gündemin ikinci maddesi,  4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunun Mahalli İdarelerde Sözleşme imzalanması çerçevesinde Belediye Başkanının Yetkili Memur Sendikası ile Belediyemiz arasında Sosyal Denge Tazminatı sözleşme yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi maddeleri görüşülerek kabul edildi. 
Gündemin, belediyemiz mülkiyetinde bulunan Akarca Mahallesi 101 ada 185 nolu 1282,73 m2’lik parsel ve 101 ada 189 nolu 9391,23 m2’lik parselin satışları ve Belediyemiz mülkiyetinde bulunan Çayırbaşı Mahallesi 37 nolu 1320,00 m2’lik parselin satışları maddeleri görüşülerek reddine karar verildi. 
 
Gündemdeki, 2020 yılı Belediye Bütçesi ve 2020 yılı Belediye ücret tarifesi ve 2020 yılı Belediye Performans Programı maddeleri de görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
Belediyemiz kadro cetvellerinde Teknik Hizmetler grubu sayılarının ve Sağlık Hizmetleri kadrolarının yetersiz olması nedeniyle, boş kadro değişikliği yapılması ile ilgili Hukuk Komisyon raporu görüşülerek kabul edildi. 
Gündemin son maddeleri olan, Necatipaşa Mahallesine ait isim değişikliği talebi, İlçemiz Nuriye Mahallesi 10 parsel ile ilgili 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan değişikliği yapılması ve Remzi Efendi Caddesi ile ilgili 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan Notlarına madde eklenmesi maddeleri de görüşülerek İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.
 
Üyelik seçimi
Gündemin beşinci maddesi olan, 4081 Sayılı Çiftçi Mallarının Korunması Hakkında Kanunun 7. Maddesi gereği Koruma ve Murakebe Heyetine Belediyemiz Meclisinden 5 asil ve 5 yedek üyenin seçilmesi maddesi de görüşülerek kapalı zarf usulü seçim yapıldı.
Seçim sonucunda, Asil üyeliğe, Osman Çamur, Lokman İçöz, Hamit Canlı, Hüseyin Çetinkaya ve Hamdullah Akçay seçilirken, yedek üyeliğe de Resul Küçük, Aziz Koç, Ahmet Der, Hasan Hüseyin Bıçakçılar ve Taner Yılmaz seçildi. 
Ek gündem maddesi
Toplantı sonunda ek gündem maddesi olan, sosyal yaşam alanı, ulaşım ve bisiklet yolu yapımı için finansal destek sağlanması meddesinin de görüşülerek kabul edilmesiyle toplantı sona erdi. 
 

Hendek Belediyesi Basın Servisi

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 18:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER