Hilal Turizm Yolculuk öncesi kahvaltıda buluştu

Sakarya Hilal Turizm organizasyonu ile Suudi Arabistan'a 1 aylık ibadet programı için kutsal topraklara doğru yola çıkacak olan 55 hac kafilesi, Orman Park’ta düzenlenen kahvaltıda biraraya gelerek, yolculuk öncesinde bilgilendirildi.

Hilal Turizm Yolculuk öncesi kahvaltıda buluştu

Adapazarı’ndan 25, Sapanca’dan da 30 olmak üzere Hilal Turizm organizasyonu ile Suudi Arabistan'a kutsal topraklara doğru yola çıkacak toplam 55 Hacı adayı; Hilal Turizm Sakarya Sorumlusu Metin Şahin ve Din görevlisi Burhan Demir ile birlikte Orman Park’ta gerçekleşen Kahvaltı programında biraraya geldi. 7 Ağustos 2017 Pazartesi İkindi Namazı’nın ardından Sakarya Büyükşehir Belediye Terminali önünde yapılacak dua ve program ile uğurlanacak olan Hilal Turizm Hac kafilesi, buradan da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nden tarifeli uçakla ilk olarak Medine’ye inecek. kocaali

30 Günlük Hac ibadeti
Sakarya İl Müftülük Emeklisi Hilal Turizm Hac ve Umre Organizasyon Müdürü Metin Şahin’in rehberliğinde yola çıkan kafile; Medine Münevvere’de Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) kabri şerifiniz ziyaret edecek, buradaki programlarının ardından Mekke’ye geçecek olan hacı adayları, buradaki Kabe tavafı ve ziyaretlerin ardından, Arafat’a çıkıp Vakfe yaparak, Hacc’ın 1. Rüknünü tamamlayacak. Ardından Müzdelife’ya inecek olan kafile, burada Müzdelife Vakfesi’ni ifa ederek, Mina'ya hareket edecek. Burada ilk büyük şeytan taşlayacak olan kafile, ardından Kurbanlarını keserek İhram’dan çıkacak. Son olarak Kabe’de ziyaret tavaflarını yapacak olan adaylar, Hacc’ın ikinci Farz’ında tamamlayarak, 30 günlük kutsal topraklarda görevlerinin ardından Hacı olarak, Sakarya’ya dönecek. 
 

Levent CANDAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER