Huzurevine Ziyarette Bulunan Vali Balkanlıoğlu Akbalık Yağlı Güreşlerini de İzledi

Bayramın ilk günü yoğun bayram etkinliklerine katılan Vali İrfan Balkanlıoğlu, bugün de Huzurevi sakinlerinin bayramını kutladıktan sonra Akyazı İlçesinde düzenlenen Akbalık Yağlı Güreşlerini takip etti.

Huzurevine Ziyarette Bulunan Vali Balkanlıoğlu Akbalık Yağlı Güreşlerini de İzledi

Hendek ilçesinde bulunan Melek Nişancı Huzurevini ziyaret ederek yaşlılarımızın bayramlarını kutlayan Vali Balkanlıoğlu, kıymetli büyüklerimizin ellerinden öperek karanfil ve çeşitli hediyeler verdi.

Huzurevi sakinleri ile yakından ilgilenerek onlarla bir süre sohbet eden Vali Balkanlıoğlu, sevgiyi ve ilgiyi en çok hak eden yaşlılarımızı sadece bayramlar ve özel günlerde değil, her zaman sevgi ile hatırlamamız gerektiğini belirterek, onların hakkının hiçbir zaman ödenemeyeceğini de ifade etti.
Daha sonra Akyazı ilçesine geçerek bu yıl 56. sı düzenlenen Geleneksel Akbalık Yağlı Güreş programına katılan Vali Balkanlıoğlu, ilk olarak Sakarya Milletvekili Zihni Açba, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Vali Yardımcısı ve Akyazı Kaymakam Vekili Mehmet Fatih Çiçekli, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve Pehlivanlarla birlikte vatandaşları selamladı. 

Akbalık Er Meydanı yanında bulunan Camii avlusunda güreşleri başlatan Ordulu Mustafa’nın kabrinde edilen dualardan sonra program; saygı duruşu, İstiklal Marşı, ve konuşmalar Er Meydanı yürüyüşü  ile devam etti.

Ata sporu yağlı güreşleri yaşatıp gelecek kuşaklara aktarmak adına 44 Başpehlivanın katıldığı Akbalık Yağlı Güreşlerinin ülkemizde adından en fazla söz ettiren müsabakalara sahne olduğunu ve büyük bir ilgiyle takip edildiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, ilimiz ve ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağlayan bu önemli organizasyonda emeği geçenleri tebrik ettiğini ifade etti.
Renkli bir şölen havasında geçen ve büyük ilgi gören program, Ağalık ihalesi ve Başpehlivanlık final güreşleriyle tamamlandı.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER