İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un Anneler Günü mesajı

“Anneler, dua ettiklerinde çocuklarının çevresindeki zırhı görselerdi duayı hiç bırakmazlardı.”  Hz.Muhammed  (s.a.v.)

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş'un Anneler Günü mesajı

KUCAK DOLUSU SEVGİ VE ŞEFKAT
Henüz yavrusunu görmeden, ona dokunmadan başlar annelik denen mucizevi serüven. Görevler biter, konumlar ve unvanlar değişir; bir tek o kalır, bir mühür gibi ömür boyu: Annelik. Ve bir anne canından bile vazgeçebilir ancak evladından asla… 

Annelerimiz her zaman güçlü, dünyayı bile sırtında taşıyacak metanet duygusu ile toplumun örnek ve önder kişileridir. Bu düşünce ile yavrusunu kucağına alan anne, görünmez bir zırha bürünür âdeta. Kucağında büyüttüğü sadece çocuğu değil, topluma yön verecek umutları ve ülkesine adadığı hayalleridir. 

Bir annenin kucağı kocamandır. Çocuğuna dair ne varsa saklar ve büyütür orada. Güzel anıları çerçeveleyip saklarken korkuları ve kaygıları şefkatiyle çocuğundan uzak tutar. Bir anne çocuğun attığı kuşu da taşı da şefkatle bağrına basar.

Fedakârlığı, emeği ve karşılıksız sevgisi için kendisine cennet vadedilen insandır anne. Sığınılacak biricik limandır.

Peygamber Efendimiz, “Keşke annesi olsaydı da ona iyilik etseydi; tövbesi daha çabuk kabul olurdu.” derken anneliğin kutsallığına vurgu yapmıştır. 

Varlığıyla güç veren, duasıyla kilitli kapıları açan, uzakta da olsa kalbimizde atan tüm annelerin ANNELER GÜNÜ kutlu olsun.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER