İlimiz Valisi İrfan BALKANLIOĞLU Esnaf ziyaretlerine devam ediyor

İlimiz Valisi İrfan BALKANLIOĞLU, İl Ekonomik Toplantılarına esnaf ve sanatkârlarla devam ediyor.

İlimiz Valisi İrfan BALKANLIOĞLU Esnaf ziyaretlerine devam ediyor

Sakarya Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği SESOB’ un organize ettiği toplantıda Vali BALKANLIOĞLU, Dörtyol Artvin Sanayi Sitesi esnafları ile bir araya gelerek onların sorun ve sıkıntılarını dinledi.
Arifiye Kaymakamı Adem YAZICI ve Belediye Başkanı İsmail KARAKULLUKÇU’nun da hazır bulunduğu toplantıya katılan İŞKUR Müdürü Tekin KAYA, SGK Müdürü Erhan ÇAVUŞ ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Özcan KESKİN, toplantı sonrasında sanayi esnafına ziyarette bulundu.

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hasan ALİŞAN, 2013 yılında odaya kayıtlı esnaf ve sanatkâr sayısının 20.393 iken, 2017 yılında bu sayının 27.965’ e yükseldiğini, ayrıca toplam esnaf ve sanatkâr sayısının da 53.110 olduğunu belirtti. Bunun yanında, söz konusu esnaf ve sanatkârların yaklaşık 30 bin sigortalı çalıştırdıklarını ifade etti. Ayrıca, en önemli sorunlarının başında yetiştirilecek çırak bulunamadığını belirterek, düzenledikleri Çırak Arama Konferansı ile bu soruna dikkat çekmeye ve yerel paydaşlarla birlikte çözüm bulmaya çalıştıklarını dile getirdi.  Ayrıca, bölge esnafının yerel düzeydeki bir takım sorunlarını dile getirerek çözüm için destek taleplerini iletti.


Düzenlenen toplantıda esnaf ve sanatkârlara seslenen Vali BALKANLIOĞLU, esnaf ve sanatkârlarımız İlimizin girişimcileri ve işverenleri olmanın yanında, çırakların, öğrencilerin ve meslek öğrenmek isteyen gençlerin bilgi, beceri ve iş alışkanlığı kazanmalarını sağlayan eğiticiler olduklarını ifade etti. Esnaf’ın ahlak abidesi örnek kişilik demek olduğu, mağdura ilk koşanın esnaf olduğunu belirterek, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunamayacağını dolayısıyla esnafların sorunları hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştıklarını, ifade edilen sorunları kaydettiklerini, çözüm hususunda çalışacaklarını belirtti. Diğer taraftan, Sakarya’nın yeni yatırım ve kapasite artışlarıyla sanayisinin, üretiminin ve ekonomisinin sürekli büyüdüğüne dikkat çekerek, esnaf ve sanatkârların ekonominin büyümesine daha fazla destek olacaklarına inandıklarını belirtti. kocaali
 
Toplantı sonrası Vali BALKANLIOĞLU, İlimizin istihdamına, üretimine ve ekonomisine verdikleri destek dolayısıyla esnaf ve sanatkârları temsilen SESOB Başkanı Hasan ALİŞAN’ a teşekkür belgesi verdir. Esnaf ve sanatkârlar adına SESOB Başkanı Hasan ALİŞAN yapılan toplantı ve ziyaretler dolayısıyla Vali BALKANLIOĞLU’na teşekkürlerini iletti.
 

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER