"İnsan Hakları Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı" yapıldı

Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Adalet Bakanlığı İnsan Hakları Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen, ‘Yeni İnsan Hakları Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı’na’ katıldı.

"İnsan Hakları Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı" yapıldı

Ankara Hakimevi’nde yapılan toplantıya; Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve çok sayıda davetli yer aldı.

6 çalışma grubu
Yeni İnsan Hakları Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı 6 çalışma grubundan oluştu ve tüm grupların toplantıları protokol konuşmalarının ardından başladı.  Baro Başkanı Abdurrahim Burak, 6’ncı çalışma grubunda yer aldı ve grubun moderatörlüğü ile sözcülüğünü yaptı.

Yaklaşık 7 saat süren toplantıda, 6. çalışma grubunun konu başlıkları; iş kazaları ve iş güvenliği, sendikal faaliyetler, özel sektördeki iş yerlerindeki izlemeler; kayda almalar ve gözetlemeler, işçi alacakları, iş davaları, disiplin yaptırımları, kamu çalışanlarının yıllık izinleri ve iş uyuşmazlıklarında arabuluculuk oldu.Toplantı, değerlendirilen tüm konuların Bakanlığa iletilmesiyle sona erdi.
 

Sakarya Barosu Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER