İsmail Filizfidanoğlu'ndan Ramazan Bayramı mesajı

Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir bayram mesajı yayınladı.

İsmail Filizfidanoğlu'ndan Ramazan Bayramı mesajı

Filizfidanoğlu; “ Korona virüs etkilerinin hızla azaldığı ve kısıtlamaların kalktığı bu Ramazan ayında kalabalık sofralarda buluşmaktan mutluluk duyduk. Bir ay boyunca bir büyük kardeşlik iklimini, dayanışmayı, kaynaşmayı, yardımlaşmayı hep birlikte yaşadık. Şehrimizde, mahallemizde, akrabalarımızla, komşularımızla, kardeşlerimizle, ihtiyaç sahipleriyle, ekmeğimizi, suyumuzu bölüştük. Nihayet, bayramımızı da idrak ediyoruz. Bayramlar, Rabbimizin bir nimeti olmasının yanı sıra, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kardeşlik ahdimizi yenilemek için de önemli bir fırsattır.
İslam dünyasının tamamı, Ramazan bayramını idrak edecek. 2 yıl aranın ardından hep birlikte aynı safta kıbleye yönelen Müslümanlar, kalpleriyle, ruhlarıyla, tüm benlikleriyle, bayramın coşkusunu yaşayacak.
Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin, adalet, iyilik, yardımlaşma, kardeşlik, sevgi ve merhamet mesajının iyi anlaşılması gerekiyor. Mademki bize "Oku" diye başlayan bir "Kitap" gönderilmiş, Mademki Rabbimiz, Son Peygamberi Hz. Muhammed'e (SAV) "Biz seni ancak Âlemlere Rahmet olarak gönderdik" diyor, o zaman barış ve huzura, birlikte kutlanan bayramlara ulaşmanın yolu, Okumak ’tan, O Kitap’ta buluşmaktan geçiyor. Sahip olduğumuz nimetlerin ve değerlerin kıymetini bilerek, iyilik ve güzellik üretmeliyiz. Adaletten, iyilikten, özgürlüklerden, barıştan yana olmalıyız. Ramazan Bayramı'nın manevi bereketi ve aydınlığında ülkemiz, İslam âlemi ve bütün insanlık için barış ve huzur getirmesini diliyorum.” Dedi.

Başkan Filizfidanoğlu “Bayramın 1.Günü MÜSİAD Sakarya Şubesinde gerçekleştirilecek olan Geleneksel  Bayramlaşma programımıza üyelerimizi ve tüm MÜSİAD dostlarını bekleriz.” dedi. 

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER