Kadınlar el üstünde tutulmayı hak ediyor

Ruhsat alan avukatlara yönelik düzenlenen törende konuşan Başkan Abdurrahim Burak, “Hayatımızın her döneminde sevgi ve özveriyle bize destek olan kadınlarımız el üstünde tutulmayı hak ediyor.

Kadınlar el üstünde tutulmayı hak ediyor

Kadın haklarını korumak ve savunmak, kadına yönelik şiddetin son bulması için mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir” dedi.

Sakarya Barosu’nda staj dönemini başarıyla tamamlayan stajyer avukatlar; Sibel Yağcı, İrem Nazlı ve Ekrem Eren Kaya, meslek yeminlerinin ardından cübbelerini giyerek ruhsatnamelerini aldı.

Ruhsatnamelerini alan avukatlara, Baro’nun Konferans Salonu’nda ruhsat töreni düzenlendi. Törene; Baro Başkanı Av. Abdurrahim Burak, Başkan Yardımcısı Av. Osman Ayar, yönetim kurulu üyeleri, avukatlar ve aileler katıldı.

Şiddeti önlemede eğitim önemli
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla törende açıklamalarda bulunan Başkan Abdurrahim Burak, özellikle son yıllarda artan kadına karşı şiddetin bir an önce son bulması gerektiğinin altını çizdi. Burak, “Dünyanın en önemli yükünü omuzlayan, bazen bir ailede anne, bazen bir ülkenin geleceği için alın teri döken kadınlarımız, şiddete değil sevgiye muhtaçtır. Kadına uygulanan şiddet aile kurumunun da temellerini sarsmaktadır. Sağlıklı bir toplum için kadınların maruz kaldıkları her türlü haksızlık ve şiddetin önüne geçilmelidir. Şiddeti önlemenin en önemli yollarından bir tanesi de eğitimdir. Eğitimler ile bilinçlendirmeli, eşitlik konusunda farkındalık yaratmalıyız. Bu noktada eğitim kurumlarımız kadar, kadına karşı şiddetin önlenmesi için tüm vatandaşlarımıza önemli görevler düşüyor. Şiddeti el birliği ile bertaraf etmeliyiz” dedi. 

Kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir
Başkan Burak, “Hayatımızın her döneminde sevgi ve özveriyle bize destek olan kadınlarımız el üstünde tutulmayı hak ediyor. Unutmayalım ki, kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir. Sakarya Barosu her zaman kadınların yanındadır. Kadın haklarını korumak ve savunmak, kadına yönelik şiddetin son bulması için mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Kadınlarımıza kalkan ellerin ve sözlerin son bulması dileğiyle, bu anlamlı günde kadınlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Sakarya Barosu Basın Servisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER