Karadeniz Sahil Yolu 3. Boğaz Köprüsü’ne Bağlanacak

Karasu’da yol yapım ve tünel açma çalışmalarını sürdüren firma Karasu kaynarca arasındaki tünelin yapımını tamamlamak üzere olduğunu belirtti.

Karadeniz Sahil Yolu 3. Boğaz Köprüsü’ne Bağlanacak
Karadeniz sahil yolunun bağlantısını oluşturan proje tamamlandığında üçüncü boğaz köprüsüne bağlanacak.

Karadeniz’in zorlu coğrafyasına rağmen süresinde tamamlanacak olan yol ve tünel çalışmaları bitirildiğinde Karadeniz sahil yolu İstanbul üçüncü boğaz köprüsüne bağlanacak. Karadeniz’in İstanbul’a açılan kapısı olarak gösterilen ve dört ilçeyi birbirine bağlayarak Şile üzerinden İstanbul’a ulaşacak duble yol çalışması hız kesmeden devam ediyor.
Karasu, Kaynarca, Kandıra ve Şile ilçelerini birbirine bağlayan duble yol çalışması belirli aralıklarla yapılırken, Karasu – Kaynarca arasında ummalı bir çalışma sürüyor. Ekipler şuan Karasu üç yol kavşağı ile dört yol ışıklar arasında kalan İstanbul caddesinde yoğun bir tempoda çalışırken çalışma bitiminde yolun standartlarının yükseltilmesi planlanıyor.
Yoğun ve zorlu kış şartlarının yaşandığı Karasu - Kaynarca güzergâhında; hızlı ve güvenli trafik akışı sağlanması ile önemli turizm merkezlerine ulaşımda kolaylık sağlaması hedefleniyor.

Karasu, İstanbul caddesindeki duble yol çalışmaları trafiği aksatıyor olsa da vatandaşların çalışmalara duyarlı davrandıklarını belirten YERTAŞ ve AS İnşaat Şantiye sorumlusu Fatih Zaimoğlu; ‘’İstanbul caddesi bölümünde çeşitli alt yapı çalışmalarımızı tamamladık, bazı kısımlarda dolgu ve yol genişletme çalışmalarımız devam ediyor, hava şartları olumlu gittiği sürece düzenli ve hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hedeflerimizde bir sıkıntı çıkmaz ise İstanbul caddesindeki duble yol çalışmalarımızı yaz başında faaliyete geçireceğiz’’ dedi. Zaimoğlu,  Yapılan çalışmalarda yardımlarını esirgemeyen Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’na teşekkürlerini sundu.

Üç yol ve Dörtyol arasında kalan İstanbul caddesindeki çalışmaları yerinde inceleyen Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; ‘’yaz sezonu açılmadan İstanbul caddesindeki duble yolun tamamlanması planlanıyor, eminim bu yol bittikten sonra güvenli ve rahat bir trafik akışı sağlanır, kaza oranı en alt seviyelere kadar düşer’’ dedi. Yapılan çalışma sonunda Karasu’nun modern bir görüntüye kavuşacağı kanaatindeyim diyen İspiroğlu; çalışmaları yerinde inceledik, ekipler kapsamlı dikkatli ve hızlı bir şekilde çalışıyorlar. Yapılan yolun şimdiden ilçemiz halkına ve tüm ziyaretçilerimize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Mehmet KARAKAŞ

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2015, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER