Karasu Ziraat Odası’na mühendis takviyesi

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık kapsamında Karasu Ziraat Odası’nda iki yeni Danışman göreve başladı. Ziraat Mühendisi Bitki Koruma Bölümü mezunu Hilal Çekiç ve Ziraat Teknikeri Bahçe Ziraatı Bölümü mezunu Gözdenur Gökçe Karasu Ziraat Odası’nda çiftçilere hizmet vermeye başladı.

Karasu Ziraat Odası’na mühendis takviyesi
Danışman çiftçi sayısında artış
Karasu Ziraat Odası’nda iki mühendis daha çiftçinin yardımına koşmaya başladı. Geçen yıl 50 kişi olan danışman çiftçi sayısı 2014-2015 yılı için 180 kişiye yükseldi diye konuşan Karasu Ziraat Odası Ziraat Mühendisi Serap Vildan Ersoy, “Çiftçilerle olan danışmanlık sözleşmeleri 1 yıl oluyor. 14 Ağustos 2014 tarihinden 14 Ağustos 2015 tarihine kadar 180 çiftçimize ziyaretlerde bulunarak danışmanlık görevinde bulunacağız” dedi. Ersoy, “Bu çiftçilerimizin zaman zaman bahçelerine gidip değerlendirmelerde bulunacağız. Kahvehanelerde slayt gösterisi eşliğinde bilgilendirme seminerleri vereceğiz” diye konuştu.

4 Mahalle 180 çiftçi
180 çiftçiye özel ziraat mühendisi atanmış gibi olacak diye konuşan Serap Vildan Ersoy, “Yassıgeçit Mahallesi, Kızılcık Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Gölköprü Mahallesi olmak üzere 4 mahallede 3 Danışman ile 180 çiftçiye hizmet vereceğiz” dedi. Ersoy, “Hedefimiz bu sayıyı her yıl arttırmak ve daha fazla çiftçiye hizmet vermek. 180 çiftçinin yanı sıra Odamızdan yardım isteyen bütün çiftçilerimizin de yardımına koşuyoruz. Mühendis sayımızı da arttırmayı hedefliyoruz. İnanıyoruz ki bize başvuruda bulunan herkesin yardımına layığı ile koşacağız” dedi.

Sakarya Kuzey Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2014, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER