Kardeş Eli Derneği Koronavirüs Döneminde Sokak Hayvanlarının Yanında

Kardeş Eli Derneği sokak hayvanları için farkındalık hareketi başlattı. Koronavirüs (Covid-19) nedeni ile yeme - içme sektörünün geçiçi süreliğine kapanması sonucu pek çok hayvan sokakta yalnız kalmıştı.

Kardeş Eli Derneği Koronavirüs Döneminde Sokak Hayvanlarının Yanında

Kardeş Eli Derneği sokak hayvanları için 1 Kap Mama kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında herkesten evinin önüne su yemek bırakmasını isteyen Kardeş Eli Derneği, gönüllüleri ile birlikte hayvanlar için seferber oldu 

Koronavirüs (Covid - 19) salgını nedeni ile yeme - içme sektörünün geçici süreliğine kapanması insanlar kadar hayvanları da etkilemişti. Koronavirüs ile mücadelede biz sağlığımız Için evde kalırken onlar sokakta açlık ve soğukla mücadele etmek durumunda kalmıştı. Kardeş Eli Derneği sokak hayvanlarının 1 Kap Mama kampanyasını başlattı. Kampanya Kapsamında herkesten evinin önüne su ve yemek bırakmayı isteyen Kardeş Eli Derneği, gönüllüler ile birlikte hayvanlar için seferber oldu.

Dernek;‘’Yardıma ihtiyacı olan herkesin 14 yıldır yanındayız. Sokaktaki dostlarımızında. Onların bu süreçten etkilenmemeleri, aç ve yalnız kalmamaları için 1 Kap Mama farkındalık hareketini başlatıyor ve herkesi yaşadığımız bu zorlu süreçte aç kalan dostlarımıza yardım etmeleri için çağrıda bulunuyoruz. 
Herkesten kapısının önüne sokak hayvanları için su ve yemek koymalarını bekliyoruz. Bizim için kolay olan yemek bırakma eylemi onlar için hayati önem taşıyor. Kapınızın önüne koyacağınız bir kap su bile onların hayatını kurtarmaya yetiyor. 
Onlarda bizim gibi 1 can taşıyor ve en az bizim kadar yaşama hakkına sahipler. Onlara birlikte yardım edelim. Farkındalığın büyümesi için 1 Kap Mama hashtagi ile paylaşım yaparak daha fazla insana ulaşalım. Ulaştığımız her insan 1 can kadar önemli. Onları görmezden gelmeyelim, Siz de 1 Kap Mama hashtagi ile paylaşımda bulunarak daha fazla insana ulaşabilir evde kaldığınız süre boyunca sokak hayvanlarının düzenli olarak beslenmelerine destek olabilirsiniz.’’ dedi.

Kocaali Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER