Kentsel Dönüşümde 144 Konut Hak Sahiplerine Teslim Edilmeye Hazır

Sakarya'nın Erenler ilçesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında, 4 bin konuttan yapımı tamamlanan, 34 dönüm arazi üzerinde yapılmış olup, büyüklükleri 80 m²’yle, 192m² arasında değişen 144 bağımsız bölümden oluşan, Dublex ve triplex konutlar  bu yıl sonunda hak sahiplerine teslim edilecek.

Kentsel Dönüşümde 144 Konut Hak Sahiplerine Teslim Edilmeye Hazır

Sakarya'nın Erenler ilçesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 666 dönüm alana inşa edilecek 4 bin konuttan yapımı tamamlanan 144 konut bu yılsonunda hak sahiplerine teslim edilecek. kocaali
HABER-ASLI ÇAM
34 dönüm arazi üzerinde yapılmış olup, büyüklükleri 80 m²’yle, 192m² arasında değişen 144 bağımsız bölümden oluşan, Dublex ve triplex dairelerin bulunduğu projede, 1 kültür merkezi bulunmaktadır. Projenin en can alıcı noktası kamu eliyle yapılmış ve piyasadaki üst kalite konutların standartlarını yakalamış olmasıdır. Akıllı ev teknolojisi, site güvenliği, otomatik sistemlerle donatılmış otopark, havuz vb. birçok 1. Sınıf konut özelliğini içerisinde barındırmaktadır.  3 Kasım 2016 tarihinde yapım ihalesi yapılan proje, tamamlanmış olup hak sahiplerine verilmeye hazır bulunmaktadır.


Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, çok kısa zamanda bitirdiğimiz ikinci kentsel dönüşüm konutları şu anda oturacak hale getirildi. Konutların satışı ve hak sahiplerine verme çalışmaları devam ediyor. İsminin Nehir konakları koyduğumuz sitenin içerisinde 14 konut yer almaktadır. 80 metrekareden 182 metrekareye kadar değişik ebatlarda konutlarımız var. Yeşil alanları, oturma alanları ile gerçekten çok güzide bir mekân oldu. Konutlarımız çok özellikli konutlardır ve konutlarımızın hepsinde güvenlik sistemi vardı.  Konutlar akıllı konutlar ve teknoloji ile donatılmış olarak yapılmış olup vatandaşlarımıza hazır hale getirilmiştir. Belediye olarak Türkiye bir ilki gerçekleştirerek kendi imkânlarımızla kentsel dönüşüm konutlarını inşaa ettik. Birinci etap konutlar vatandaşlara teslim edildi ve içinde oturmaktadırlar. İkinci konutlarımız hazır hale getirilerek vatandaşlara teslim işlemleri sürdürülüyor. Üçüncü, dördüncü, beşinci, altıncı ve yedinci etap konutlarımız içinde projeleri hazırdır. Üçüncü etap konutları için 1500 konutluk proje çalışmalarına başladık. Eğer her şey yolunda giderse 1500 konutun yapım çalışmalarına en kısa zamanda başlayacağız.
Hak sahiplerini alan dışında bir yer istemedikten sonra başka bir yere gönderemiyorsun. Özellikle hak sahiplerine kendi oturduğu mıntıkada konut veriyoruz.666 dönüm arazi üzerinde nerde olursa olsun vatandaş nereyi istiyorsa bizde hak sahibi vatandaşa veriyoruz.

Aslı ÇAM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER