Kermesten Toplanan Gelir TSK Yardımlaşma Vakfına Aktarılacak

Şehit Aileleri ve Gazilerimiz Adına Düzenlenen Kermesten Toplanan Gelir TSK Yardımlaşma Vakfına Aktarılacak.

Kermesten Toplanan Gelir TSK Yardımlaşma Vakfına Aktarılacak

AK Parti Erenler İlçe Kadın Kolları Başkanı Belgin Demirağ ve yönetim kurulu üyeleri, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret ederek Afrin Harekâtında Şehit düşen askerlerimizin aileleri ve Gazilerimiz adına düzenledikleri kermesten elde edilen 18.230 TL’yi teslim etti.

Erenler ilçesindeki Çarşamba Pazarında açılan kermes ile Afrin’de vatanı için çarpışan Mehmetçiğe destek olmak istediklerini aktaran Başkan Demirağ, ilçemiz kadınlarının vatanı için mücadele eden Mehmetçiğin yanında olduğunu her fırsatta gösterdiğini, evlerde hazırlanan el emeği, göz nuru ürünleri satıp elde ettikleri gelirleri Şehit Aileleri ve Gazilerimize bağışlamak üzere Valiliğe teslim ettiklerini ve kendilerine her konuda yardımcı olan herkese de teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Vefakâr ve cefakâr kadınlarımızın Mehmetçiklerimiz büyük bir operasyondayken boş durmadığını ve onlara her konuda büyük destek vermek için canla başla farklı etkinlikler düzenlediklerini gördüklerini belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Allah’a şükür Millet olarak çok büyük bir dayanışma ve yardımlaşma içerisindeyiz. Herkes Afrin Harekâtında görev yapan askerlerimiz için bir şeyler yapıyor. Kimi kermes düzenliyor, kimi evde pişirdiğini yolluyor, kimi de dua ediyor. Bizim bu birlik ve beraberliğimiz sürdüğü müddetçe, Vatanımıza göz koyan hainler asla emellerine ulaşamayacaktır” dedi.
Ak Parti Erenler İlçe Kadın Kolları üyelerine hassasiyetlerinden dolayı teşekkür eden Vali, Balkanlıoğlu, kermesten elde edilen ve teslim alınan tüm gelirin Valilikçe Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfına bağışlanacağını söyledi.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER