KKTC’nin 38. Kuruluş Yılı Coşkusuna Sakaryalılar da katıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 15 Kasım 1983 yılındaki kuruluşunun 38. yıl dönümü bayram havasında kutlandı.

KKTC’nin 38. Kuruluş Yılı Coşkusuna Sakaryalılar da katıldı

Başkent Lefkoşa ve diğer şehirlerdeki kutlamalara adada görev yapan Sakaryalı öğretmenler ile üniversitelerde öğrenim gören şehrimiz öğrencileri de katıldı.

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığında uzman öğretmen olarak görev yapan hemşehrilerimiz Elif Çoruhlu ve Seda Yazar’ın yanısıra Uluslararası Final Üniversitesi Hukuk Fakültesinde öğrenim gören Zeynep Akaltın da yavru vatanın cumhuriyet coşkusuna ellerinde Türk bayraklarıyla eşlik ettiler.

Türkiye bayrakları ve KKTC bayraklarının adanın her yerinde dalgalandığı cumhuriyet kutlamalarına KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Coşkulu kutlamalarla ilgili sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan adadaki Sakaryalılar “Aynı milletin çocukları olarak kardeşlerimizle birlikte olmanın gurur ve heyecanını yaşadık.” ifadelerini kullandılar.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş ilanının duyurulduğu 15 Kasım 1983 tarihli Kıbrıs Postası Gazetesinin birinci sayfası okuyanlarda büyük heyecana neden oldu.

SBB Basın Şube Müdürlüğü

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER