Kocaali'ye Şehit ateşi düştü

Kocaali'de Zülküf Gedik'in damadı ve ilçede uzun süre görev yapan Tufan Kansuva Mardin'de şehit oldu

Kocaali'ye Şehit ateşi düştü

Kocaali'den Zülküf Gedik’in damadı, Özel Harekat  Şube Müdürü Tufan Kansuva görev yaptığı Mardin'de PKK'lı teröristler tarafından şehit edildi.  

Uzun süre Kocaali’de  görev yapan ve ilçede sevilen bir isim olan Tufan Kansuva’nın şehadeti ilçede derin üzüntüye sebep oldu. 

Evli ve iki çocuk babası olan Tufan Kansuva’nın cenazesiyle ilgili bir program ilan edilmezken kendisinin "Başıma bir şey gelirse Kocaaliye getirilmek istiyorum." diye vasiyet ettiği iddia edildi.

Edinilen bilgye göre şehit özel hareket Şube müdürü Tufan Kansuva'nın naaşı bu akşam Kocaaliye getiriliyor. Cenaze yarın kaldırılacak. 

Olayla ilgili Mardin Valiliği şu açıklamayı yaptı. 

İlimiz Ömerli İlçesi Ömeryan Kırsalında faaliyet yürüten BTÖ mensuplarını etkisiz hale getirmek, BTÖ mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınaklarını bularak tahrip etmek maksadıyla 07.09.2019 günü İl Jandama Komutanlığımız ve İl Emniyet Müdürlüğümüzce yürütülen Şafak 127 Operasyonu kapsamında yapılan A/T ve yer gösterme faaliyetleri esnasında Bölücü Terör Örgütü Mensuplarınca yapılan saldırıda Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürümüz Tufan Kansuva ve bir Güvenlik Korucumuz yaralanmıştır. Yararılarımızın süratle Mardin Devlet Hastanesi'ne intikali sağlanmıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva kurtarılamayarak şehit olmuştur. Yaralı Güvenlik Korucumuzun tedavisi ise halen devam etmektedir.

Bölücü Terör Örgütü Mensuplarını etkisiz hale getirmek için bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Bölge halkımızın desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlerimizin kararlılıkla devam edeceği bilinmelidir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Mardin Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva Kocaali Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı dönemde Zülküf Gedik’in kızı Canan Hanım ile tanışıp evlenmişti.  İki çocuk babası olan ve Kocaali'de çok sevilen bir isim olan Tufan Kansuva  Kocaali’de defnedilecek.

Sakarya Yenihaber

Kocaali Haber

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2019, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER