Kolunu Kaybetti Azmini kaybetmedi

Sakarya'da, staj yaparken kıyma makinesine kaptırdığı sol kolunu kaybeden lise öğrencisi Edanur Avcı, devam ettiği aşçılık mesleğinde azmi ve çalışkanlığıyla dikkati çekiyor.

Kolunu Kaybetti Azmini kaybetmedi

Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı 12. sınıf öğrencisi Avcı, yaklaşık 6 ay önce staj yaptığı yerde kıyma makinesine kaptırması sonucu sol kolunu kaybetti. Tedavi sürecinden sonra mesleğine küsmeyen Avcı, yakınlarının da verdiği destek, azim ve sevgiyle çalışmalarına devam etti. Avcı, azminin karşılığını hem meslek hayatında gördü hem de Türkiye Aşçılar Federasyonu üyesi Sakarya Aşçılar ve Pastacılar Derneğince (SAPADER) düzenlenen Geleneksel Tatlar Tarih Kokan Taraklı Yemek Yarışması pasta kategorisinde birinci olarak aldı. Kolunu kaybetmesinin başarısını engellemesine izin vermeyerek örnek olan Edanur Avcı, okulunu bitirdikten sonra kendi butik pastanesini açmayı hedefliyor.-

"Yaşadığım kaza büyük bir şey ama halledilmeyecek bir şey değil" Edanur Avcı, çocukluktan bu yana mutfağa girmeyi sevdiğini, pasta yaparken eğlendiğini bu yüzden aşçılığı seçtiğini söyledi. Bölümü çok eğlenceli bulduğunu, aşçılığı seçtiği için mutlu olduğunu dile getiren Avcı, "Taraklı ‘da düzenlenen yarışmaya katıldım ve 'canlı pasta ‘da birinci oldum. Bu da gurur verici çok güzel bir duyguydu." dedi.

SAPADER Başkanı Hatice Akman da kaza geçirdikten sonra öğretmenlerinin ve kendilerinin Edanur'un yanında durduğunu kaydetti.Edanur'un mesleki anlamda pes etmemesini sağladıklarını belirten Akman, "Yarışmaya katılırken biraz çekindi ama ben öğretmenlerinden onu özellikle istedim, yapabileceğini biliyordum. Yarışmada ilk pastayı Eda çıkarttı ve gerçekten çok lezzetliydi, Türkiye çapında gelen şeflerimiz çok beğendi ve birinci oldu Edanur. Tabii ki bundan sonrasında da Eda'ya desteğimizi sürdüreceğiz.

Mehmet KARAKAŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER