Kömür Deposunda Yangın Paniği

Kocaali Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere ilçeye getirilen yardım kömürlerinin depolandığı alanda yangın çıktı. Yapılan erken müdahale ile facianın eşiğinden dönüldü.

Kömür Deposunda Yangın Paniği
Erken müdahale
Kocaali Yayla Mahallesi Sakarya Caddesi üzerinde bulunan üç katlı apartmanın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na ait kömür deposu olarak kullanılan, zemin katından henüz belirlenemeyen bir nedenle duman yükselmeye başladı. Olayın kömür deposundan kaynaklandığını fark eden apartman sakinleri durumu itfaiye ekiplerine ve emniyet güçlerine bildirdi. Kısa sürede olay mahalline ulaşan emniyet ekipleri bölgeyi güvenlik çemberi ile çevirerek kontrol altına alırken itfaiye ekipleri ise erken müdahale sayesinde olası bir faciayı büyümeden önledi.

Soruşturma başlatıldı
Yangının kontrol altına alınmasının ardından depo içerisinde bulunan kömür çuvalları belediye ekipleri ve dağıtım personeli tarafından dışarıya alınarak depo alanının havalandırılması sağlandı. Yapılan çalışmalar sırasında olay mahallinde yaşanabilecek olumsuzluğa karşılık 112 Acil Servis ekipleri hazır bekletildi. Geçtiğimiz Pazar günü meydana gelen olayda herhangi bir kayıp yaşanmazken, 75 ton yardım kömürü güvenli bölgeye nakil edildi. Olay yerinde yapılan ilk incelemelerde yangının çıkış sebebinin gaz sıkışması olduğu üzerinde duruldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Erman CİNASOĞLU

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2013, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER