Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosundan Vali Nayir’e Ziyaret

Kore Cumhuriyetinin İstanbul Başkonsolosu Jessy Yeunju Jang, Konsolos Jinhui Mun ile birlikte Vali Ahmet Hamdi Nayir’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosundan Vali Nayir’e Ziyaret

“Türklerin Fedakârlıkları Unutulmaz”
Kabullerinden ve misafirperverliklerinden dolayı Vali Nayir’e teşekkür eden Başkonsolos Jang, Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunun 8. Başkonsolosu olarak bu yılın Mayıs ayında göreve başladığını, Korelilerin Türkler ile ilgili daima iyi yönde fikirleri bulunduğunu, bunun en önemli sebeplerinden birisinin Türklerin Kore Savaşında gösterdiği fedakârlıklar olduğunu, Türkiye genelinde hala hayatta olan yaklaşık 2 bin Kore Gazisinden 3’nün de Sakarya’da yaşadığını ifade etti.

“Coğrafyamız Uzak, Gönüllerimiz Yakın”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Başkonsolos Jessy Yeunju Jang’a yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Sizleri İlimizde görmekten mutlu olduk. Kore ile coğrafyalarımız uzak, ancak gönüllerimiz yakındır. 
Kore Savaşında Türk askerleri ile Kore halkı arasında önemli bağlar kuruldu. Bu savaşta askerlerimizin üstün gayretleri oldu. Şuan ülkemizde halen yaşayanlar arasında en çok Kıbrıs Gazimiz bulunurken, en az sayıda kalanlar ise Kore Gazilerimizdir.


“Dünya Barışa Daha Fazla Muhtaç”
Türkiye olarak dostlarımızın başarıları ile de övünüyoruz, Kore’de o dost devletlerden birisidir. Dünya her zamankinden daha fazla barışa muhtaç halde bulunuyor. Devletler ve milletler arasındaki yakınlaşmaların, barışı daha fazla uygulanabilir hale getirmesini diliyoruz” dedi.
Sohbet havasında geçen ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir, İlimizin tarihi, turistik ve doğal güzellikleri ile ilgili tanıtıcı bilgiler de verdi.

Sakarya Valiliği Basın Şube

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER